Single Blog Title

This is a single blog caption

17 lutego 2020 r. – zabija ponad dwa razy więcej ludzi na całym świecie, niż kiedyś sądzono, a dzieci w biednych regionach są przyczyną nadmiernej liczby takich zgonów – twierdzą naukowcy

17 lutego 2020 r. – zabija ponad dwa razy więcej ludzi na całym świecie, niż kiedyś sądzono, a dzieci w biednych regionach są przyczyną nadmiernej liczby takich zgonów – twierdzą naukowcy

Poznaj swoje potrzeby żywieniowe, aby zachować zdrowie podczas wychowywania.

W kolejnych miesiącach większość młodych matek potrzebuje dziennie od 1800 do 2200 kalorii. Pielęgniarstwo? Będziesz potrzebować nawet 500 więcej. Jeśli masz niedowagę, ćwiczysz więcej niż 45 minut dziennie lub masz więcej niż jedną, ta liczba może być wyższa. Porozmawiaj ze swoim lekarzem, aby ustalić odpowiednią dla Ciebie ilość i ustalić kontynuację suplementacji witaminami.

Nawet jeśli nie jesz za dwoje, Twój organizm potrzebuje przywrócić wiele ważnych składników odżywczych.

Przy każdym posiłku napełnij połowę talerza. Druga połowa powinna zawierać brązowy ryż, pełnoziarnisty lub. Spróbuj ograniczyć pakowaną, przetworzoną żywność i napoje o dużej zawartości soli i dodatkowych cukrów.

Musisz też mieć dość:

: Pokarmy takie jak fasola, owoce morza, chude mięso i produkty sojowe są bogate w składniki, które pomagają organizmowi odzyskać siły po porodzie. Postaraj się o pięć porcji dziennie lub siedem, jeśli tak jest.

: Będziesz potrzebował 1000 miligramów – około 3 porcji niskowartościowych produktów mlecznych – każdego dnia.

Żelazo: ten składnik odżywczy pomaga twojemu organizmowi tworzyć nowe, co jest szczególnie ważne, jeśli straciłeś dużo podczas porodu. Czerwone mięso i drób zawierają dużo żelaza. Tak samo jak tofu i fasola. Niezależnie od tego, czy jesz mięso, czy jesz, dzienne zapotrzebowanie na karmiące kobiety wynosi 9 mg dziennie dla kobiet w wieku 19 lat i starszych oraz 10 mg dziennie dla nastolatków.

Jeśli miałeś bliźniaki, masz stan zdrowia lub jesteś, skonsultuj się z lekarzem. Możesz potrzebować suplementu, aby uzyskać odpowiednie odżywianie.

Autor: Amy Norton HealthDay Reporter

CZWARTEK, 16 stycznia 2020 r. (HealthDay News) – Wielu dawców, którzy są wyrzucani każdego roku w Stanach Zjednoczonych, można zamiast tego skutecznie przeszczepić, sugeruje nowe duże badanie.

Problemem są nerki zmarłych dawców, którzy zostali poważnie ranni. Obecnie w Stanach Zjednoczonych około 30% tych narządów jest wyrzucanych, a nie przekazywanych pacjentom na listach oczekujących na przeszczep.

Jednak nowe badanie wykazało, że nerki dawców z objawami ostrego urazu nie były bardziej narażone na uszkodzenia niż nerki bez urazów od podobnych dawców.

Odkrycia, opublikowane niedawno online w JAMA Network Open, dotyczą ponad 25 000 pacjentów w USA, którzy otrzymali nerki od dawców w latach 2010-2013.

„Jest to najsilniejszy jak dotąd dowód na to, że te [ostro uszkodzone] nerki dobrze sobie radzą” – powiedział starszy badacz dr Chirag Parikh, dyrektor nefrologii w Johns Hopkins University School of Medicine w Baltimore.jak stosowac reprostal

„Ostry uraz” może brzmieć jak złowieszczy problem. Ale w kontekście jest to zwykle kwestia do opanowania, powiedział Parikh.

Często zmarli dawcy to stosunkowo młodzi ludzie, którzy byli leczeni na oddziale intensywnej terapii z powodu ciężkich obrażeń. Ich czynność nerek może zostać nagle upośledzona, na przykład w wyniku poważnego spadku lub wykorzystania podczas opieki.

„W większości jest to odwracalne, dlatego nerki dobrze sobie radzą po przeszczepie” – powiedział Parikh.

W Stanach Zjednoczonych organizacje non-profit pobierające narządy są odpowiedzialne za ocenę potencjalnych dawców i koordynację procesu dawstwa na danym obszarze geograficznym. Ośrodki transplantacyjne na tym obszarze mogą przyjąć lub odrzucić ofertę narządów, a każdy szpital ma własne kryteria, jeśli chodzi o mniej niż doskonałe narządy dawcy.

Parikh powiedział, że może istnieć obawa, że ​​ostry uraz wpłynie negatywnie na „żywotność” nerki dawcy, więc ośrodki transplantacyjne mogą „grać bezpiecznie” i czekać na pozornie lepszą ofertę.

To część szerszego „błędu poznawczego”, że lepiej trzymać się nerki wyższej jakości, zgodził się dr Sumit Mohan, specjalista od nerek i profesor medycyny na Columbia University w Nowym Jorku.

14 lipca 2020 r. – Po pozytywnym wyniku testu na wiewiórkę w mieście Morrison w Kolorado urzędnicy służby zdrowia ostrzegają, że choroba może być przenoszona przez zwierzęta domowe i ludzi.

Ludzie mogą zostać zarażeni przez zakażone zwierzę lub przez bezpośredni kontakt z krwią lub tkanką zakażonego zwierzęcia, powiedzieli urzędnicy Jefferson County Public Health w oświadczeniu: CBS News zgłoszone.

Dodali jednak, że ryzyko „zarazy jest bardzo niskie, o ile zostaną podjęte środki ostrożności” – głosi oświadczenie.

Urzędnicy doradzili właścicielom zwierząt, którzy mieszkają w pobliżu populacji dzikich zwierząt lub podejrzewają, że ich zwierzęta są chore, aby skonsultowali się z lekarzem weterynarii, CBS News zgłoszone.

„Obecnie zakażenia dżumą ludzką nadal występują na obszarach wiejskich w zachodnich Stanach Zjednoczonych, ale znacznie więcej przypadków występuje w niektórych częściach Afryki i Azji” – według amerykańskiego Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom.

Jeśli nie jest leczona, dżuma może być śmiertelna nawet w 90% przypadków, ale współczesne są skuteczne w jej leczeniu, twierdzi CDC.

Wiadomości WebMD z HealthDay Copyright © 2013-2020 HealthDay. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Amy Norton HealthDay Reporter

PONIEDZIAŁEK, 24 lutego 2020 r. (HealthDay News) – Lekarze myśleli, że mają przed sobą dość powszechny scenariusz: pacjentka z zaawansowanym stadium, która potrzebowała jej pomocy. Potem odkryli, że to ona robi.

Lekarze z University of Pittsburgh twierdzą, że jest to wcześniej nierozpoznany wariant tak zwanego zespołu auto-browarniczego. , o którym donoszono sporadycznie na przestrzeni lat, występuje, gdy drożdże gromadzą się w jelitach i przekształcają z pożywienia w alkohol.

„Tradycyjny” ABS powoduje gwałtowny wzrost poziomu alkoholu we krwi, a także objawy, takie jak zawroty głowy, dezorientacja, problemy z koordynacją i zmiany nastroju.

Z kolei ten nowy wariant – co zespół Pitta nazywa ABS w moczu – nie wpływa na poziom alkoholu we krwi. Zamiast tego drożdże w pęcherzu wytwarzają alkohol w moczu.

Pacjent w tym przypadku, 61 lat i wątroba, nie wykazywał objawów. Jednak jej testy moczu wielokrotnie dawały pozytywny wynik na obecność alkoholu, co oznaczało, że nie można jej było umieścić na liście oczekujących na pobranie wątroby dawcy.

Lekarze w jej początkowym ośrodku transplantacyjnym powiedzieli jej, że będzie musiała przejść leczenie – problem, którego zaprzeczyła.

Więc poszła na Uniwersytet w Pittsburghu. Początkowo tamtejsi lekarze również myśleli, że mają do czynienia z „pijakiem z szafy”, aż zauważyli coś dziwnego: chociaż testy jej moczu dały wynik pozytywny na obecność alkoholu, wyniki badań krwi nie.

A to nie wszystko. „Zauważyłem drożdże w jej moczu” – powiedział dr Kenichi Tamama, patolog z Pitt.https://yourpillstore.com/

Myśląc, że to może być klucz do tajemnicy, jego zespół przeprowadził eksperyment laboratoryjny. Sprawdzili, czy drożdże mogą wytwarzać alkohol w próbce moczu pacjenta.

Tak właśnie się stało.

Zdaniem Tamamy doszło do tego, co według zespołu nastąpiło: pacjent miał źle kontrolowaną cukrzycę, jedną z przyczyn chorób wątroby. Powoduje również chronicznie wysoki poziom cukru we krwi, który przenika do moczu. Tamama powiedział, że cukier prawdopodobnie podsycił przerost drożdży w pęcherzu kobiety.

7 stycznia 2020 r. – Pierwszy zwiastun i plakat serialu Netflix o marce Gwyneth Paltrow’s Goop wzbudził obawy wśród niektórych osób.

Sześcioodcinkowa seria „The goop lab” zostanie wydana jeszcze w tym miesiącu. Zwiastun nawiązywał do egzorcyzmów, psychodelików, mediów psychicznych i uzdrawiania energią, dodatkowo plakat promocyjny przedstawia Paltrowa stojącego pośrodku czegoś, co wydaje się być, NBC News zgłoszone.

Goop był krytykowany za wątpliwe twierdzenia dotyczące dobrego samopoczucia, w tym użycie jadeitowych i kwarcowych „jaj” dla zdrowia pochwy. W 2018 roku firma zgodziła się zapłacić 145 000 dolarów kar cywilnych w ugodie w Kalifornii, ponieważ takie roszczenia zostały uznane za „bezpodstawne”.

Inne produkty uznane przez ekspertów za wprowadzające w błąd obejmują spray z „naklejką energetyczną”, który mówi, że „chroni” ludzi przed krzywdą psychiczną i emocjonalną, NBC News zgłoszone.

Wiadomości WebMD z HealthDay Copyright © 2013-2020 HealthDay. Wszelkie prawa zastrzeżone przez Roberta Preidta                HealthDay Reporter

ŚRODA, 19 lutego 2020 r. (HealthDay News) – Naukowcy twierdzą, że tajemnica „kłującej wody” została rozwiązana.

       

Kłująca woda to woda morska w pobliżu i wokół odwróconych meduz (Cassiopea) – a pływacy mogą dostać kłującej, swędzącej skóry podczas zanurzenia w niej, bez względu na to, czy nie mają bezpośredniego kontaktu z samymi stworzeniami.

       

Ale w przeszłości nie było jasne, czy to meduzy są odpowiedzialne za ten dyskomfort, ponieważ sugerowano kilka innych możliwych przyczyn, w tym odcięte macki meduzy, „wszy morskie”, ukwiały i inne piekące zwierzęta morskie.

       

W tym nowym badaniu naukowcy doszli do wniosku, że kłucie wody jest spowodowane śluzem wypełnionym toksynami, który meduza uwalnia do wody. Śluz zawiera wirujące kulki parzących komórek zwanych kasiosomami.

       

„To odkrycie było zarówno zaskoczeniem, jak i długo oczekiwanym rozwiązaniem tajemnicy kłującej wody” – powiedziała autorka badań Cheryl Ames, współpracownik naukowy w Smithsonian’s National Museum of Natural History w Waszyngtonie i profesor nadzwyczajny na Uniwersytecie Tohoku w Japonii.

       

„Możemy teraz poinformować pływaków, że kłujące wody są powodowane przez odwrócone do góry nogami meduzy, pomimo ich ogólnej reputacji łagodnego żądła” – powiedział Ames w komunikacie prasowym A smithsonian.

       

Badanie – przeprowadzone przez naukowców z Smithsonian, University of Kansas oraz U.S. Naval Research Laboratory – zostało opublikowane 13 lutego w czasopiśmie Nature Communications Biology.

       

Naukowcy podejrzewają, że śluz wypełniony toksynami może być ważną częścią strategii żywienia odwróconych meduz. Algi fotosyntetyczne, które żyją w meduzach, zaspokajają większość ich potrzeb żywieniowych, ale prawdopodobnie muszą uzupełniać swoją dietę, gdy fotosynteza spowalnia.

       

Wydaje się, że toksyczny śluz obezwładnia pobliskie stworzenia, dając ci łatwo dostępne źródło pożywienia dla meduz, które są powszechnie spotykane w spokojnych wodach, takich jak laguny i lasy namorzynowe.

       

Współautor badania Allen Collins jest zoologiem w U.S. National Oceanic and Atmospheric Administration (NOAA). Powiedział, że odkrycie było ekscytujące, ponieważ Cassiopea meduzy są rozpoznawane od ponad 200 lat, ale kasjozomy wciąż były nieznane.

       

„To nie są najbardziej jadowite stworzenia, ale ma to wpływ na zdrowie ludzi” – powiedział Collins w komunikacie. „Wiedzieliśmy, że woda staje się skąpa, ale nikt nie poświęcił czasu na dokładne ustalenie, jak to się dzieje”.

       

Zespół zidentyfikował już kasjozomy w czterech innych blisko spokrewnionych gatunkach meduz i planuje dowiedzieć się, czy mają je również inne gatunki.

WebMD Wiadomości z HealthDay ŹRÓDŁO: Smithsonian, informacja prasowa, 13 lutego 2020 r. Copyright © 2013-2020 HealthDay. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Robert Preidt HealthDay Reporter

CZWARTEK, 12 marca 2020 r. (HealthDay News) – Czy w postach na Facebooku można znaleźć wskazówki dotyczące przyszłych zagrożeń zdrowotnych?

Być może tak, według nowego badania, które wykazało, że nastąpiły zmiany w postach użytkowników, zanim zaczną szukać pomocy w nagłych wypadkach.

Na potrzeby badania naukowcy przeanalizowali posty na Facebooku i dokumentację medyczną ponad 2900 pacjentów w amerykańskim szpitalu miejskim, w tym 419, którzy niedawno odwiedzili oddział ratunkowy z powodu problemów, od do powiązanych problemów.

Analiza postów na Facebooku już 2,5 miesiąca przed nagłymi wizytami tych pacjentów wykazała, że ​​większość z nich zmieniła język, zanim zaczęła szukać pomocy w nagłych wypadkach.

W szczególności rzadziej publikowali posty o wypoczynku lub używali słów takich jak „zabawa”, „zabawa” i „drzemka”, a także rzadziej używali internetowego slangu i nieformalnego języka, takiego jak „u” zamiast „ty”. .

Im bliżej wizyty na oddziale ratunkowym, posty pacjentów na Facebooku coraz bardziej koncentrowały się na rodzinie i zdrowiu. Z badań opublikowanych 12 marca w czasopiśmie wynika również, że coraz częściej pojawia się niepokój, niepokój i depresja Nature Scientific Reports.

Badanie sugeruje, że posty w mediach społecznościowych mogą oferować wskazówki dotyczące problemów zdrowotnych i mogą być potencjalnie wykorzystywane do identyfikowania ludzi i pomagania im – stwierdzili naukowcy.

„Im lepiej rozumiemy kontekst, w którym ludzie szukają opieki, tym lepiej można się nimi zająć” – powiedziała autorka badania Sharath Chandra Guntuku, naukowiec z Penn Medicine Center for Digital Health w Filadelfii.

„Chociaż badanie to jest na bardzo wczesnym etapie, może być potencjalnie wykorzystane zarówno do identyfikacji pacjentów z grupy ryzyka do natychmiastowej obserwacji, jak i do ułatwienia bardziej proaktywnego przesyłania wiadomości pacjentom zgłaszającym wątpliwości co do tego, co zrobić przed określoną procedurą” – dodał Guntuku w informacja prasowa University of Pennsylvania.

Spadek nieformalnego języka “wydaje się iść ręka w rękę” ze wzrostem języka związanego z nim, powiedział współautor badania H. Andrew Schwartz, profesor informatyki na Stony Brook University w Nowym Jorku.

Guntuku zwrócił uwagę, że ludzie „wydają się być bardziej poważni i poważni”, gdy źle się czują.

„Patrząc poza rodzinę, wspomina się o danych, możliwe jest, że wraz ze spadkiem zdrowia potrzeba przynależności wzrasta i pojawia się w publikacjach w mediach społecznościowych” – podsumował.

WebMD Wiadomości z HealthDay ŹRÓDŁO: University of Pennsylvania School of Medicine, informacja prasowa, 12 marca 2020 Copyright © 2013-2020 HealthDay. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Amy Norton HealthDay Reporter

CZWARTEK, 20 lutego 2020 r. (HealthDay News) – Nastoletni aktor Gaten Matarazzo III urodził się z rzadką chorobą genetyczną, która wpływa na rozwój. Nowe badanie wykazało, że odkąd jego serial Netflix „Stranger Things” stał się hitem, zainteresowanie opinii publicznej tym stanem wzrosło.

Według amerykańskiego National Institutes of Health zaburzenie, zwane dysplazją obojczykowo-czaszkową (CCD), dotyka tylko około jednego na milion osób. CCD wywoływana przez zmutowany gen prowadzi do nieprawidłowego rozwoju kości – najbardziej widocznego w obojczykach i zębach.

Obojczyki są albo tylko częściowo rozwinięte, albo nieobecne, co powoduje, że ramiona nachylają się ku sobie w przedniej części ciała. Nie można znaleźć w pełni, a te, które to robią, mogą być źle wyrównane lub zniekształcone.

Niektóre inne efekty CCD obejmują nieprawidłową skrzywienie kręgosłupa; wydatne czoło; i większe niż normalnie przestrzenie między kośćmi czaszki, które mogą się nie zamknąć w dzieciństwie – jak to zwykle bywa.

Matarazzo żyje nie tylko z CCD, ale także jego postać „Stranger Things”, Dustin Henderson. Od debiutu w 2016 roku serial zawiera sceny, w których Dustin edukuje innych o chorobie.

Jednym z widzów jest Austin Johnson, student medycyny na Oklahoma State University w Tulsie. Pewnego dnia Johnson zdecydował się osiedlić z jakimś Netflixem i ostatecznie złapał program. Szybko odkrył, że szuka w Google „dysplazji obojczykowo-czaszkowej”.

„To sprawiło, że zacząłem się zastanawiać, ile innych ludzi może robić to samo” – powiedział Johnson.

Aby się tego dowiedzieć, on i jego koledzy z Oklahoma State spojrzeli na Trendy Google. Okazało się, że po wydaniu każdego z pierwszych trzech sezonów „Stranger Things” liczba wyszukiwań w sieci CCD wzrosła.

W tydzień po premierze trzeciego sezonu w lipcu 2019 r. Wyszukiwania online wzrosły o ponad 94%.

W międzyczasie witryna AboutKidsHealth – prowadzona przez The Hospital for Sick Children w Toronto – odnotowała gwałtowny wzrost ruchu: przed wydaniem „Stranger Things” witryna ta miała zazwyczaj pięć do 80 wizyt tygodniowo związanych z CCD. Badanie wykazało, że tydzień po ukazaniu się trzeciego sezonu liczba ta wzrosła do 10 000.

17 stycznia 2020 r. – zabija ponad dwa razy więcej ludzi na całym świecie, niż kiedyś sądzono, a dzieci w biednych regionach są przyczyną nadmiernej liczby takich zgonów – twierdzą naukowcy.

Sepsa to niekontrolowana odpowiedź immunologiczna na infekcję, która uszkadza narządy. Osoby, które przeżyły sepsę, mogą być niepełnosprawne na całe życie.

W 2017 roku na całym świecie odnotowano 48,9 miliona przypadków posocznicy i 11 milionów zgonów z powodu posocznicy – to jeden na pięć zgonów w tym roku. „Jesteśmy zaniepokojeni faktem, że liczba zgonów z powodu posocznicy jest znacznie wyższa niż wcześniej oczekiwano, zwłaszcza gdy schorzeniu można zapobiegać i leczyć” – powiedział starszy autor dr Mohsen Naghavi, profesor nauk o metrykach zdrowotnych na University of Washington School of Medicine w Seattle. .

Badanie wykazało, że kraje o niskim i średnim dochodzie miały 85% przypadków, z czego najwięcej w Afryce Subsaharyjskiej, na wyspach Południowego Pacyfiku w pobliżu Australii oraz w Azji Południowej, Wschodniej i Południowo-Wschodniej.

Według naukowców posocznica występowała częściej u kobiet niż u mężczyzn, a ponad 40% przypadków wystąpiło u dzieci poniżej 5 roku życia.

Od 1990 do 2017 roku liczba przypadków spadła z 60 milionów do około 49 milionów (spadek o 19%), a zgony z powodu posocznicy spadły z prawie 16 milionów do 11 milionów (spadek o 30%).

Infekcja dolnych dróg oddechowych była najczęstszą przyczyną zgonów z powodu posocznicy zarówno w 1990, jak i 2017 roku, zgodnie z raportem opublikowanym 16 stycznia w czasopiśmie The Lancet.

Naghavi wezwał do ponownego skupienia się na zapobieganiu sepsie u noworodków i zwalczaniu oporności na środki przeciwdrobnoustrojowe, która jest głównym czynnikiem powodującym tę chorobę.

Główna autorka badania, dr Kristina Rudd, powiedziała, że ​​badanie podkreśla potrzebę podstawowych strategii zdrowia publicznego. Jest adiunktem medycyny krytycznej na Uniwersytecie w Pittsburghu.

„Szczepionki, zapewniające każdemu dostęp do toalety i czystej wody pitnej, odpowiednie odżywianie dzieci i opieka zdrowotna dla matek rozwiązałyby wiele z tych przypadków” – powiedziała w komunikacie prasowym Uniwersytetu w Pittsburghu.

Rudd zwrócił uwagę, że problem jest bliski: Sepsa pozostaje głównym zabójcą pacjentów szpitalnych w Stanach Zjednoczonych.

„Każdy może zmniejszyć swoje szanse na jego rozwój, otrzymując dodatkowo, kiedy jest to stosowne” – powiedziała. „Poza tym musimy lepiej zapobiegać zakażeniom szpitalnym i chorobom przewlekłym, które sprawiają, że ludzie są bardziej podatni na infekcje”.

Więcej informacji

Amerykański Narodowy Instytut Ogólnych Nauk Medycznych ma więcej informacji.

ŹRÓDŁO: University of Pittsburgh, informacja prasowa, 16 stycznia 2020 r

Wiadomości WebMD z HealthDay Copyright © 2013-2020 HealthDay. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Robert Preidt HealthDay Reporter

ŚRODA, 12 lutego 2020 r. (HealthDay News) – na całym świecie marnuje się o wiele więcej żywności, niż się powszechnie uważa, wynika z nowego badania.

W 2005 roku Organizacja Narodów Zjednoczonych ds. Wyżywienia i Rolnictwa (FAO) oszacowała, że ​​jedna trzecia całej żywności dostępnej do spożycia przez ludzi została zmarnowana.

Liczbę tę wykorzystano do pokazania skali marnotrawienia żywności na całym świecie, ale uwzględnia ona jedynie dostawy, a nie zachowania konsumentów.

Nowe badanie dotyczyło tego, czy i jak bogactwo konsumentów (zamożność) może wpływać na marnowanie żywności. Naukowcy stworzyli zbiór danych, który dostarcza szacunków ilości odpadów na świecie i w poszczególnych krajach.

Stwierdzili, że gdy wydatki konsumenckie osiągną około 6,70 USD dziennie na osobę, rośnie ilość odpadów – początkowo szybko rośnie wraz ze wzrostem bogactwa, a następnie znacznie wolniej przy wyższych poziomach zamożności.

Badanie sugeruje również, że szacunki FAO mogą być zbyt niskie. FAO szacuje, że marnowanie żywności na osobę w 2015 r. Wyniosło 214 kcal dziennie, ale nowy model przewidywał marnowanie żywności na 527 kcal dziennie na osobę w tym roku. (Kcal to energia potrzebna do podniesienia temperatury 1 kilograma wody o 1 stopień Celsjusza).

Badanie zostało opublikowane 12 lutego w czasopiśmie PLoS One.

„Nowatorskie badania wykorzystujące dane dotyczące zapotrzebowania na energię i zamożności konsumentów pokazują, że konsumenci marnują ponad dwa razy więcej żywności, niż się powszechnie uważa” – napisali autorzy, dodając, że odkrycia stanowią „globalnie porównywalną podstawę” do pomiaru postępu w ograniczaniu ilości odpadów.

„Sugerują również próg poziomu zamożności konsumentów, wokół którego należy wprowadzić strategie interwencyjne, aby zapobiegać powstawaniu dużego problemu marnotrawienia żywności” – napisali autorzy.

Badania prowadziła Monika van den Bos Verma z Wageningen University and Research w Holandii.

Odkrycia sugerują, że redukcja ilości odpadów na świecie wymaga zmniejszenia wysokiego poziomu odpadów w krajach o wysokich dochodach i zapobieżenia szybkiemu wzrostowi poziomu odpadów w krajach o niższym średnim dochodzie, w których rośnie zamożność.

Wiadomości WebMD z HealthDay ŹRÓDŁO:PLoS One, informacja prasowa, 12 lutego 2020 Copyright © 2013-2020 HealthDay. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Dennis Thompson HealthDay Reporter

PONIEDZIAŁEK, 17 sierpnia 2020 r. (HealthDay News) – Mikroskopijne kawałki plastiku najprawdopodobniej zamieszkały we wszystkich głównych organach filtrujących w twoim ciele, sugerują nowe badania laboratoryjne.

Naukowcy znaleźli dowody na zanieczyszczenie tworzywem sztucznym w próbkach tkanek pobranych z płuc, wątroby i oddanych ludzkich zwłok.

„Wykryliśmy te chemikalia z tworzyw sztucznych w każdym badanym przez nas narządzie” – powiedział starszy badacz Rolf Halden, dyrektor Centrum Biodesign Center for Environmental Health Engineering Uniwersytetu Stanowego Arizony (ASU).

Od dawna istnieje obawa, że ​​chemikalia w tworzywach sztucznych mogą mieć szeroki zakres skutków zdrowotnych, od dysfunkcji seksualnych i po.

Jednak obecność tych mikroskopijnych cząstek w głównych narządach zwiększa również potencjał, że mogą one działać jako rakotwórcze czynniki drażniące w podobny sposób, jak wyjaśnił Halden.

„Nie zawsze szkodzi nam chemia. Czasem dodatkowo kształt i obecność obcych cząstek w naszych ciałach” – powiedział Halden. „Wiemy, że wdychanie azbestu prowadzi do zapalenia, po którym może nastąpić”.

Poprzednie badania wykazały, że średnio co tydzień ludzie spożywają około 5 gramów plastiku, czyli równowartości karty kredytowej – powiedziała Dianna Cohen, dyrektor generalna non-profit Plastic Pollution Coalition Coalition.

„To pokrzepiające, gdy na ludziach przeprowadza się wysokiej jakości badania ilościowe w celu oceny skumulowanego szkodliwego wpływu tych mikroplastików” – powiedział Cohen o nowych badaniach. „Z drugiej strony, to całkowicie przygnębiające widzieć, przed czym tak długo ostrzegali nas doradcy naukowi w naszej dziedzinie, jeśli chodzi o zużycie plastiku”.

W tym badaniu Halden i jego koledzy przeanalizowali 47 próbek tkanek dostarczonych przez Centrum Badań Chorób Neurodegeneracyjnych ASU, które w ramach swoich badań nad chorobami takimi jak choroby zbudowało bank mózgu i ciała od dawców.

Naukowcy byli szczególnie zainteresowani obecnością cząsteczek tak małych, że mogłyby przenosić się z krwiobiegu do krwiobiegu, gdzie „krążyłyby wraz z przepływem krwi i zawieszałyby się w narządach filtrujących, takich jak nerki lub wątroba” – wyjaśnił Halden .

3 sierpnia 2020 r. – Pierwszy pacjent ze Stanów Zjednoczonych, który otrzymał częściowy przeszczep twarzy, Connie Culp, zmarła w wieku 57 lat, Associated Press zgłoszono w sobotę.

Jej śmierć nastąpiła prawie 12 lat po operacji i po tym, jak jej mąż postrzelił ją w twarz podczas zamachu w 2004 roku. Mąż Culp spędził siedem lat za kratkami.

Wystrzał ze strzelby zniszczył jej nos, policzki i większość straciła. Jej twarz była tak groteskowa, że ​​dzieci nazywały ją potworem AP zgłoszone.

Culp miała 30 operacji, aby naprawić twarz, przez co nie była w stanie samodzielnie jeść stałych pokarmów ani wąchać.

W grudniu 2008 roku przeszła 22-godzinną operację polegającą na zastąpieniu 80% twarzy materiałem od dawczyni Anny Kasper. Był to czwarty przeszczep twarzy na świecie, chociaż inne nie były tak rozległe.

Jej operacja została przeprowadzona w Cleveland Clinic, gdzie zmarła w środę z powodu powikłań infekcji niezwiązanej z przeszczepem, AP. powiedziany.

Dr Frank Papay, kierownik dermatologii i instytutu Cleveland Clinic oraz członek zespołu chirurgicznego Culp, powiedział w oświadczeniu, że była „niesamowicie odważną, pełną energii kobietą i inspiracją dla wielu”.

„Jej siła była widoczna w fakcie, że była najdłużej żyjącą pacjentką przeszczepu twarzy. Była wielką pionierką, a jej decyzja o poddaniu się czasami zniechęcającej procedurze jest trwałym darem dla całej ludzkości”.

Wiadomości WebMD z HealthDay Copyright © 2013-2020 HealthDay. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Co czyta twój lekarz na Medscape.com:

Jak powiedziano Usha Lee McFarling

14 lipca 2020 r. – Poinformowano, że sala operacyjna została już wyczyszczona. Pytania pacjentów o to, gdzie chodziłeś do szkoły medycznej. Pytanie o dowód tożsamości za każdym razem, gdy wchodzisz do własnego szpitala. Powiedziano ci, że nie wyglądasz na lekarza. W serii rozmów z Medscape, czarnoskórzy lekarze opowiadają o rasizmie, z jakim spotkali się podczas szkolenia i pracy klinicznej, o zmianach, które chcieliby zobaczyć, oraz o tym, jak radzą sobie w tym okresie pandemii i przewrotów rasowych.

Kiedy poszedłem do szkoły, pomyślałem sobie: „Wyjeżdżam z Missisipi. Wiem, że jest tu rasizm. Ale w Pensylwanii to północ i będzie dobrze”. Ale widzisz ten sam rasizm – może nie w tym samym stopniu, ale widzisz go. Wciąż doskonale pamiętam wieczór, kiedy byłem na letnim programie badawczym i spacerowałem z moim współlokatorem, który również był Afroamerykaninem. Ludzie w pickupie mijali nas, wykrzykiwali rasowy epitet i mówili: „Otwórz oczy, żebyśmy mogli cię zobaczyć”. Mój współlokator był gotowy, aby ich ścigać, ale powiedziałem: „Nie. Idziemy i nie mamy nic, a oni są w ciężarówce i nie wiemy, co mają. Mamy więcej do stracenia niż do zyskania. więc odpuść. ” Musisz kontrolować swój gniew.

Na rezydencji, kiedy uczyłem się kardiologii, wychodziłem na testy wysiłkowe lub echo i przedstawiałem się jako dr Lewis, jeden z kolegów. Byłem wielokrotnie pytany: „Gdzie chodziłeś do szkoły medycznej?” I nie myślałem o tym wiele. Myślę, że byłem dość naiwny. Ale kiedy zapytałem moich współpracowników, czy są zirytowani tym, że ludzie zawsze pytają, gdzie chodzą do szkoły medycznej, odpowiedzieli: „Nigdy nas o to nie pytają”. Wtedy zdałem sobie sprawę, że ludzie pytają mnie tylko dlatego, że jestem czarny. Pomyślałem, że jestem kardiologiem na jednym z najlepszych programów w kraju, w Harvard Medical School, a pacjenci sprawdzają moje kwalifikacje.

Robert Preidt HealthDay Reporter

WTOREK, 14 lipca 2020 r. (HealthDay News) – Populacja świata się zmienia, a nowa analiza przewiduje, że szczyt w 2064 r. Osiągnie około 9,7 miliarda ludzi i spadnie do 8,8 miliarda do końca wieku.

W Stanach Zjednoczonych wzrost populacji nastąpi tuż po połowie wieku (364 miliony w 2062 roku). Po tym nastąpi umiarkowany spadek do 336 milionów do 2100 roku. W tym momencie byłby to czwarty pod względem liczby ludności kraj, według badania modelowego opublikowanego 14 lipca w Nazwa naukowego czasopisma medycznego.

W wyniku tych zmian populacyjnych i wynikających z nich przemian gospodarczych, do końca stulecia dominującymi potęgami będą Indie, Nigeria, Chiny, a także Stany Zjednoczone – przewiduje badanie.

„Ciągły wzrost liczby ludności na świecie w ciągu stulecia nie jest już najbardziej prawdopodobną trajektorią populacji świata” – powiedział kierownik badań Christopher Murray, dyrektor Instytutu Metryki i Oceny Zdrowia (IHME) na University of Washington School of Medicine w Seattle .

„Badanie to daje rządom wszystkich krajów okazję do ponownego przemyślenia swojej polityki w zakresie migracji, siły roboczej i rozwoju gospodarczego, aby sprostać wyzwaniom związanym ze zmianami demograficznymi” – powiedział Murray w komunikacie prasowym.

Prognozuje się, że całkowity wskaźnik w USA – średnia liczba dzieci, które kobieta ma w ciągu swojego życia – będzie stale spadać z 1,8 w 2017 r. Do 1,5 w 2100 r. To znacznie poniżej minimalnego wskaźnika urodzeń (2,1) uważanego za niezbędny do utrzymania obecnego poziomu populacji. długoterminowe bez imigracji – stwierdzili naukowcy.

Jednak oczekuje się, że Stany Zjednoczone będą miały największą imigrację netto, z ponad pół miliona więcej osób imigrujących w 2100 roku niż emigrujących, przewiduje badanie.

Jednak niedawny sprzeciw wobec liberalnej polityki imigracyjnej w Stanach Zjednoczonych zagraża potencjałowi kraju w zakresie utrzymania populacji i wzrostu gospodarczego, ostrzegają naukowcy.

Jednak do 2100 roku Stany Zjednoczone mogą mieć czwartą co do wielkości populację w wieku produkcyjnym na świecie (około 181 milionów), po Indiach, Nigerii i Chinach, a imigracja prawdopodobnie utrzyma siłę roboczą w USA.

Dennis Thompson HealthDay Reporter

WTOREK, 14 stycznia 2020 r. (HealthDay News) – Nowe badanie pokazuje, że nowe leki są zatwierdzane przez Amerykańską Agencję ds.Żywności i Leków na podstawie mniej solidnych dowodów, dzięki programom motywacyjnym, które zostały stworzone w celu promowania rozwoju leków. .

Naukowcy podają, że ponad 8 na 10 nowych w 2018 roku skorzystało z co najmniej jednego specjalnego programu, który usprawnia proces zatwierdzania.

W rezultacie pacjentom przepisuje się drogie nowe leki, które nie zostały tak rygorystycznie przetestowane, powiedział główny badacz Jonathan Darrow, adiunkt w Harvard Medical School.

„Standardy dowodów uległy zmianie, ale nie jest jasne, czy lekarze, nie mówiąc już o pacjentach, rozumieją albo podstawowy standard aprobaty FDA, albo że wymagania stały się coraz bardziej elastyczne w ciągu ostatnich 40 lat” – powiedział Darrow.

Udział nowych leków wspieranych przez dwa silne, a nie tylko jeden, zmniejszył się z 81% do 53% między 1990 a 2010 rokiem, stwierdzili naukowcy.

Darrow dodał, że czas spędzony przez FDA na przeglądaniu każdego nowego leku spadł w tym samym okresie, z 2,8 roku pod koniec lat 80. do około 7,6 miesiąca w 2018 roku.

To może być dobra wiadomość, gdyby nowe wysoce skuteczne leki trafiały na rynek szybciej, ale inne badania wykazały, że zdecydowana większość nowo zatwierdzonych leków oferuje skromne korzyści w porównaniu z istniejącymi terapiami.

„W wielu przypadkach prawie wszystkie nowe leki można dostać zażywając starsze leki” – powiedział Darrow.

Programy również nie poprawiły tak naprawdę liczby nowych leków zatwierdzanych każdego roku.

„Nawet przy takiej elastyczności nie zaobserwowano silnej tendencji wzrostowej w liczbie zatwierdzeń leków, która od lat 80-tych wynosi średnio około 30 nowych leków rocznie” – powiedział Darrow.

Naukowcy stwierdzili, że średnia roczna liczba zatwierdzeń nowych leków wynosiła 34 w latach 1990-1999, spadła do 25 w latach 2000-2009, a następnie wzrosła do 41 w latach 2010-2018.

W oświadczeniu FDA stwierdziła, że ​​nowe badanie „obejmuje bardzo szeroki zakres zagadnień” i „obawiamy się, że naukowcy nie uwzględniają odpowiednio wyraźnych zmian w rodzajach leków oraz populacjach pacjentów objętych programami rozwojowymi, które FDA dokonuje obecnie przeglądów, w porównaniu do tych sprzed zaledwie 10 czy 20 lat, ani rodzaju, jakości i zakresu danych, które FDA rutynowo otrzymuje obecnie w porównaniu z dekadami temu ”.

Robert Preidt HealthDay Reporter