Single Blog Title

This is a single blog caption

Pewne zmiany w diecie mogą pomóc złagodzić objawy fibromialgii..

Pewne zmiany w diecie mogą pomóc złagodzić objawy fibromialgii..

Wśród kluczowych różnic między RZS i fibromialgią jest to, że RZS jest chorobą autoimmunologiczną, podczas gdy fibromialgia nie jest, a RZS powoduje stan zapalny w stawach i wokół nich, podczas gdy fibromialgia nie atakuje stawów. Ból fibromialgii ma tendencję do rozprzestrzeniania się, wydaje się, że pochodzi z wielu punktów ciała jednocześnie.

Każdy stan jest traktowany inaczej. Jednak utrzymanie aktywności fizycznej może być pomocne w obu przypadkach.

Podobnie osoby z łuszczycowym zapaleniem stawów, układową chorobą autoimmunologiczną i zapalną postacią zapalenia stawów, również wydają się być bardziej narażone na rozwój fibromialgii. Chociaż istnieją różne rodzaje łuszczycowego zapalenia stawów, ostatecznie wszystkie powodują ból stawów, sztywność i utratę funkcji.

Lekarze podejrzewają współwystępowanie fibromialgii, gdy osoba z łuszczycowym zapaleniem stawów odczuwa uporczywy ból i zmęczenie, któremu mogą towarzyszyć inne objawy fibromialgii, takie jak fibromialgia, problemy ze snem i drażliwy lub nadreaktywny pęcherz.

Jednym z zagrożeń związanych z nierozpoznaniem fibromialgii u osoby z łuszczycowym zapaleniem stawów jest to, że lekarz może niepotrzebnie zwiększyć dawkę leku lub zmienić leczenie łuszczycowego zapalenia stawów, co może negatywnie wpłynąć na leczenie tej osoby. Innym zagrożeniem jest to, że fibromialgia nie jest leczona.

Zasoby, które kochamy

Ulubione źródła informacji i połączeń

Amerykańskie Stowarzyszenie Bólu Przewlekłego

Wiesz, że cierpisz. Co możesz z tym zrobić? American Chronic Pain Association zapewnia wsparcie i edukację w zakresie umiejętności radzenia sobie z bólem osobom cierpiącym na przewlekłe, bolesne schorzenia, ich rodzinom i pracownikom służby zdrowia. Zapewnia również narzędzia do śledzenia objawów fibromialgii i komunikowania się z innymi osobami.

American College of Reumatology

Jeśli potrzebujesz wiarygodnych informacji na temat fibromialgii, obszar pacjenta na tej profesjonalnej stronie internetowej organizacji może pomóc, z podstawami diagnozy, leczenia i zdrowego życia z fibromialgią.

Ulubione grupy wsparcia i lokalizatory grup

Lokalizator grupy wsparcia National Fibromialgia and Chronic Pain Association

Czasami spotkanie twarzą w twarz z innymi osobami z podobnymi wyzwaniami robi różnicę. Na tej stronie National Fibromyalgia and Chronic Pain Association udostępnia linki do lokalnych grup wsparcia w całych Stanach Zjednoczonych.

Życie z Fibro

Niezależnie od tego, czy chcesz zapytać o potencjalną terapię, czy po prostu dać upust swojemu samopoczuciu, ta internetowa grupa wsparcia zapewnia forum do omówienia różnych tematów i obaw.

Informacje z crowdsourcingu na temat leków i innych terapii

Syndio Zdrowie

Firma Syndio Health, założona przez osoby z przewlekłą chorobą, daje możliwość publikowania recenzji leków, innych terapii i modyfikacji stylu życia, które wypróbowałeś na fibromialgię, a także czytania recenzji innych osób.

Najlepsze sposoby na znalezienie badań klinicznych dotyczących fibromialgii

Badania kliniczne. rząd

Zainteresowany badaniami? Ta strona internetowa zawiera przeszukiwalną bazę danych badań klinicznych w całym kraju, w tym tych związanych z fibromialgią.

CentrumWatch

Jeśli chodzi o udział w badaniach naukowych, może to być najlepsza opcja. Dostarcza informacji o badaniach klinicznych, do których obecnie rekrutują się pacjenci, a także powiadamia Cię o nowych badaniach, które pasują do Twoich zainteresowań.

Dodatkowe raporty Briana P. Dunleavy’ego.

Źródła redakcyjne i weryfikacja faktów

Inanici F, Yunus MB. Historia fibromialgii: przeszłość do teraźniejszości. Aktualne raporty o bólu i bólu głowy. Październik 2004. Fibromialgia. American College of Reumatology. Marzec 2019. Objawy fibromialgii. Narodowe Stowarzyszenie Fibromialgii. Fibromialgia: objawy & Powoduje. Klinika majonezu. 11 sierpnia 2017 r.Fibromialgia: diagnoza & Leczenie. Klinika majonezu. 11 sierpnia 2017 r. Häuser W, mgr Fitzcharles. Fakty i mity dotyczące fibromialgii. Dialogi w neuronauce klinicznej. Marzec 2018. Fibromialgia. Lekarz rodzinny. org. 15 czerwca 2020 r. Holton KF, Taren DL, Thomson CA, et al. Wpływ glutaminianu w diecie na fibromialgię i objawy jelita drażliwego. Reumatologia kliniczna i eksperymentalna. listopad-grudzień 2012. Pagliai G, Giangrandi I, Dinu M, et al. Interwencje żywieniowe w leczeniu zespołu fibromialgii. Składniki odżywcze. 20 sierpnia 2020 r. Sharma A, Gerbarg P, Bottiglieri T, et al. S-adenozylometionina (SAMe) opinie a-cardin w zaburzeniach neuropsychiatrycznych: przegląd badań zorientowany na klinicystę. Dziennik Psychiatrii Klinicznej. Czerwiec 2017. Mohabbat AB, Mahapatra S, Jenkins SM, et al. Stosowanie terapii komplementarnych i integracyjnych przez pacjentów z fibromialgią: 14-letnie badanie kontrolne. Postępowanie Mayo Clinic: innowacje, jakość & Wyniki. Grudzień 2019. Skelly AC, Chou R, Dettori JR i in. Nieinwazyjne niefarmakologiczne leczenie bólu przewlekłego: aktualizacja przeglądu systematycznego. Kwiecień 2020. Fibromialgia: zapobieganie. Klinika w Cleveland. 7 marca 2017 r. Fibromialgia. Centra Kontroli i Zapobiegania Chorobom. 6 stycznia 2020 r. Rozpowszechnienie. Narodowe Stowarzyszenie Fibromialgii. Walitt B, Nahin RL, Katz RS i in. Rozpowszechnienie i charakterystyka fibromialgii w National Health Interview Survey z 2012 roku. PLoS Jeden. 2015. Nakładające się warunki. Narodowe Stowarzyszenie Fibromialgii. Fibromialgia. Fundacja Artretyzmu. Pokaż mniej

Zapisz się na nasz biuletyn dotyczący zdrowego trybu życia!

Najnowsze informacje na temat fibromialgii

Reiki dla fibromialgii: czy to naprawdę działa?

Dowody są mieszane na temat korzyści płynących z Reiki dla fibromialgii, ale wiele osób znajduje ulgę i relaks dzięki technice uzdrawiania.

Autor Becky Upham24 kwietnia 2020

TENS zmniejsza ból i zmęczenie związane z fibromialgią, gdy jest stosowany podczas aktywności

Badanie pokazuje, że przezskórna elektryczna stymulacja nerwów stosowana przez cztery tygodnie zapewnia złagodzenie objawów.

Autor: Brian P. Dunleavy14 stycznia 2020

Fibromialgia: co ma z tym wspólnego twoje jelito?

Badania sugerują, że to przewlekłe zaburzenie bólowe może być związane ze zdrowiem układu pokarmowego. Niektóre zmiany w diecie mogą pomóc złagodzić objawy fibromialgii. . .

Autor: Kate Jackson20 lutego 2019 r.

Jak terapie wodne mogą złagodzić objawy fibromialgii?

Rozważ wypróbowanie zabiegów wodnych, aby złagodzić ból fibromialgii, wywołać relaksację i poprawić sen.

Autor: Kate Jackson20 lutego 2019 r.

Czy większość pacjentów z fibromialgią jest błędnie diagnozowana?

Nowe badanie wykazało, że lekarze często pomijają diagnozę u osób z fibromialgią i diagnozują ją u tych, którzy jej nie mają.

By Brian P. Dunleavy6 lutego 2019

Terapia poznawczo-behawioralna fibromialgii: myśl inaczej, poczuj się lepiej

Aby zmienić swoje uczucia, zmienić swoje myśli, a tym samym poprawić sen i codzienne funkcjonowanie.

Kate Jackson21 września 2018 r.

Czy dieta ketogeniczna może poprawić objawy fibromialgii?

Niektóre badania sugerują, że dieta ketogeniczna lub niskowęglowodanowa może zmniejszyć ból i zmęczenie, ale nie działa dla wszystkich.

Autor Kate JacksonWrześnia 19, 2018

Bezlekowe sposoby leczenia fibromialgii

Same leki rzadko wystarczają do leczenia objawów fibromialgii, ale różne podejścia uzupełniające mogą pomóc zmniejszyć ból i poprawić stan psychiczny. . .

Przez Kate JacksonLipiec 16, 2018

Badania wykazały, że osoby z fibromialgią mogą również cierpieć na ADHD

Problemy z myśleniem i zapamiętywaniem mogą być czymś więcej niż fibro mgłą; mogą być ADHD.

Autor: Meryl Davids Landau Czerwiec 28, 2018

Fibromialgia: wyznaczanie celów dobrego samopoczucia i trzymanie się ich

W przypadku fibromialgii utrzymanie zdrowych nawyków może być trudne, ale może to pomóc Ci poczuć się lepiej.

Autor: Quinn Phillips 9 kwietnia 2018 r."

Zaburzenie ze spektrum autyzmu (ASD) to zaburzenie rozwojowe charakteryzujące się wyzwaniami, jakie powoduje w interakcjach społecznych, umiejętnościach językowych, komunikacji niewerbalnej; powtarzające się wzorce zachowań; oraz pokazywanie unikalnych i bardzo specyficznych mocnych stron i różnic w porównaniu z innymi ludźmi, wyjaśnia dr Jeremy Veenstra-Vanderweele, dyrektor wydziału psychiatrii dzieci i młodzieży w nowojorskim szpitalu dziecięcym Morgan Stanley w Nowym Jorku. Zazwyczaj osoby ze spektrum autyzmu doświadczają kombinacji niektórych lub wszystkich tych objawów o różnym stopniu nasilenia. Oznacza to, że stan może wydawać się bardzo różny w zależności od osoby.

Niektóre osoby z autyzmem idą na studia lub mają stałą pracę, podczas gdy inne mają trudności z codziennym życiem. Według Autism Speaks około 40 procent osób z autyzmem to osoby niewerbalne, a około jedna trzecia ma również pewnego rodzaju niepełnosprawność intelektualną. Z autyzmem wiąże się również wiele różnych schorzeń, w tym napady padaczkowe, problemy ze snem, zespół nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi (ADHD) i zaburzenia żołądkowo-jelitowe.

Opinia publiczna i osoby, które pracują z osobami z autyzmem, muszą być świadome i wrażliwe na szeroką zmienność doświadczeń osób znajdujących się w spektrum, zauważa dr Thomas Frazier II, główny naukowiec w Autism Speaks, organizacji wspierającej autyzm. "Pierwszym krokiem do zrozumienia, czym jest autyzm, jest skupienie się na zestawie trudności, wyzwań i potrzeb każdej osoby. Musisz pomyśleć, jeśli jesteś dostawcą: „Jak mogę zaprojektować plan, aby im pomóc?”"

Każdy z autyzmem ma inne zdolności poznawcze, umiejętności społeczne i komunikacyjne oraz problemy z zachowaniem, dodaje dr Frazier. "Każdy jest inny i trzeba z nim rozmawiać i być empatycznym. "

Jest tylko jedna diagnoza ASD, ale obejmuje ona osoby z różnymi zaburzeniami

W 2013 roku Amerykańskie Towarzystwo Psychiatryczne (APA) połączyło to, co kiedyś było czterema oddzielnymi diagnozami pod parasolem zaburzeń ze spektrum autyzmu — w skrócie ASD. W swoim raporcie APA stwierdziła, że ​​nowa definicja ASD oznacza: "nowy, dokładniejszy i użyteczny medycznie i naukowo sposób diagnozowania osób z zaburzeniami związanymi z autyzmem. "

Stowarzyszenie doszło do wniosku, że poprzednie diagnozy nie były konsekwentnie stosowane we wszystkich placówkach, od kliniki do kliniki, i bardziej sensowne jest, aby wszystko podlegało jednej ogólnej klasyfikacji ASD.

Należy jednak pamiętać, że wiele osób żyjących obecnie z autyzmem otrzymało te diagnozy przed 2013 r. i nadal może identyfikować się z tymi terminami. Zrozumienie starych diagnoz może pomóc w wyjaśnieniu zakresu objawów i prognoz, których można się spodziewać u osób z autyzmem.

Te diagnozy to:

Zaburzenie autystyczne Ta diagnoza była "klasyczny" przypadku autyzmu. Objawy mogą obejmować dowolną kombinację wyzwań językowych, powtarzających się określonych zachowań, trudności w uczeniu się lub problemy z mową i komunikacją niewerbalną. Ktoś z tą diagnozą mógł mieć również wyjątkowe mocne strony i różnice w stosunku do innych.

Zespół Aspergera Osoby z tą diagnozą były na "wysokie funkcjonowanie" koniec widma ASD. Zwykle osoby z zespołem Aspergera mają trudności z interakcjami społecznymi i wykazują oznaki powtarzających się zachowań. Osoby te mogą mieć również problemy z rozwojem motorycznym. Ale ludzie, którym postawiono tę diagnozę, zazwyczaj nie mieli poważnych opóźnień w rozwoju języka lub innych rodzajów rozwoju poznawczego. Zaburzenia dezintegracyjne w dzieciństwie Ta diagnoza była również nazywana zespołem Hellera. Jest to rzadki stan, który został zdefiniowany jako późne objawy pojawiające się w wieku około 3 lat lub później. Objawy obejmowały opóźnienia w umiejętnościach motorycznych, interakcjach społecznych i języku. Był również uważany za rodzaj "autyzm regresywny," co oznacza, że ​​na początku może wydawać się, że dziecko rozwija się normalnie, ale później pojawiają się objawy autyzmu. Całościowe zaburzenie rozwojowe — nieokreślone inaczej (PDD-NOS) Czasami ten stan był oznaczony "autyzm podprogowy" ponieważ dana osoba może mieć niektóre – ale nie wszystkie – cechy autyzmu i mogą to być dość łagodne objawy, według Autism Speaks.

Dowiedz się więcej o tym, dlaczego lekarze nie diagnozują już 4 rodzajów autyzmu

Najnowsze w autyzmie

Wczesna diagnoza autyzmu: dlaczego to ma znaczenie i jak pomagają badania

Jak dbać o siebie, gdy troszczysz się o osobę z autyzmem?

10 najlepszych blogów na temat autyzmu i zespołu Aspergera, na które warto zwrócić uwagę w 2020 roku

Badanie wykazało, że rutynowe badania przesiewowe przeprowadzane przez pediatrę mogą oznaczać autyzm wcześniej niż inne metody

Zobacz wszystko w Autyzm

Oznaki i objawy autyzmu

Objawy autyzmu są bardzo zróżnicowane. Ale są czerwone flagi, których rodzice i opiekunowie niemowląt i małych dzieci mogą szukać.

W przypadku niemowląt i małych dzieci pierwszą oznaką autyzmu może być trudność w reagowaniu na ich imiona, gdy są wzywane, mówi Frazier. "Wiele niemowląt i małych dzieci, które nie nawiązują odpowiedniego kontaktu wzrokowego lub nie angażują się we wspólną uwagę z innymi, ze wspólnym doświadczeniem obserwowania przedmiotu lub zdarzenia," może mieć autyzm, dodaje.

Wykazywanie powtarzających się ruchów i zachowań motorycznych to inne kluczowe znaki ostrzegawcze, na które należy uważać u dzieci.

Dr Veenstra-Vanderweele zgadza się, że osoba z autyzmem może mieć problemy z "dwukierunkowa komunikacja" i mogą w ogóle nie odpowiadać na kogoś, kto się do nich zwraca. Czasami ludzie ze spektrum wykazują też niemal obsesyjną uwagę na bardzo konkretne szczegóły.

Pracowałem z jednym dzieckiem, które tak bardzo interesowało się rekinami, że nie mogłem rozmawiać o niczym innym, co nie obejmuje rekinów," Veenstra-Vanderweele opowiada. "Niektóre z tych dzieciaków nie mogą zostawić tematu w rozmowie. A czasami nie można ich zmotywować do zrobienia czegoś lub zaangażowania się w coś, co nie wiąże się z tym bardzo konkretnym, ograniczonym zainteresowaniem. "

Według Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC) typowe objawy, które mogą wskazywać na ASD, to: niewskazywanie na przedmioty, gdy są nimi zainteresowane; brak patrzenia na rzeczy, na które wskazuje ktoś inny; trudności w relacjach z innymi; lub bycie zainteresowanym innymi ludźmi, ale nieumiejętność rozmowy, zabawy lub interakcji Unikanie kontaktu wzrokowego i chęć bycia samemu Trudności w zrozumieniu uczuć innych i mówienie o własnych Brak przyjemności bycia przytulanym lub przytulanym Wydawanie nieświadomości, gdy ludzie z nimi rozmawiają, ale zauważanie innych dźwiękiPowtarzanie słów lub fraz, które zostały im wypowiedziane. Trudność w wyrażaniu swoich potrzeb Brak grania "stwarzać pozory" gry Powtarzanie czynności w kółko Trudności z przestawieniem się na nowe nawyki Niezwykłe reakcje na bodźce zmysłowe, takie jak zapachy, dźwięki lub smaki Utrata umiejętności, które posiadali

Dowiedz się więcej o objawach autyzmu u niemowląt, małych dzieci, dzieci i dorosłych

Przyczyny i czynniki ryzyka autyzmu

Społeczność medyczna musi jeszcze ostatecznie wyjaśnić, dlaczego autyzm rozwija się u niektórych osób, a u innych nie. Ale istnieje kilka czynników ryzyka, zarówno genetycznych, jak i środowiskowych, które zostały powiązane z tym zaburzeniem, mówi Veenstra-Vanderweele.

Na przykład autyzm czasami występuje w rodzinach. Według National Fragile X Foundation, u około 15 do 20 procent dzieci ze spektrum autyzmu za rozwój zespołu odpowiedzialny jest jeden gen lub zaburzenie chromosomowe. Najczęstszym jest zespół łamliwego chromosomu X, spowodowany mutacją genu zwanego FMR1, który reguluje białko, które, jak się uważa, bierze udział w rozwoju synaps, czyli systemu komunikacji między komórkami mózgu, zauważa MedlinePlus. Około 1 na 3600 do 4000 mężczyzn i 1 na 4000 do 6000 kobiet rodzi się z zespołem łamliwego chromosomu X.