Single Blog Title

This is a single blog caption

Bir adamın görüşü olsaydı, o sahada izleyeceğim kimsenin hatası değildi.

Bir adamın görüşü olsaydı, o sahada izleyeceğim kimsenin hatası değildi.

Hafifçe söylemek gerekirse, Robertson durumu öyle görmüyor.

“Burada olduğum için şanslı bir Queen’s Park oyuncusu olduğumu sanmıyorum” diyor. Ben buradayım ve burada olmaya hakkım var. Diğerlerinden farklı bir yol izlemiş olabilirim ama hepimiz Liverpool oyuncusuyuz. Yerimi kazandım. Ben buradayım. ‘

Andy Robertson, zirveye olan romantik yükselişinden keyif almıyor ve orada olduğu konusunda ısrar ediyor

İskoç bekçi Sportsmail’e Cumartesi Şampiyonlar Ligi final karşılaşması öncesinde söyledi

Robertson geçen yılın hayal kırıklığını ancak bunun bu yıl motivasyon olarak faydasını tartıştı

Liverpool oyuncuları, Melwood antrenman sahasında Madrid’de Tottenham ile karşılaşma hazırlıklarını tartışırken etrafta bol miktarda altın tozu vardı. Sabah güneşi antrenman sahalarını ıslattı ve bu olay için yaratılan geniş, havadar konferans salonunu aydınlattı.

Ancak Jurgen Klopp mahkemeyi düzenlerken, Robertson yakınlardaki küçük bir toplantı odasında oturdu ve sizi bir yıl önce Kiev’de Real Madrid’e yenilginin ardından karamsarlığa geri götürdü. 25 yaşındaki çocuk, Ukrayna çıkışının harap olmuş ekibi teslim ettiği saat 05: 00’ten biraz önce, bu yere yarı ışıkta varmanın nasıl bir his olduğunu görmenizi sağlıyordu.

“Kendi halimize bırakıldık ve söylenecek çok az şey vardı” diye anlatıyor. Müdür, bizimle ne kadar gurur duyduğunu anlatmak için bir toplantı düzenledi. Hepimiz birbirimize veda ettik. İşte buydu. ‘

Bunu dile getirebilir çünkü Liverpool saflarında bir futbolcunun dünyasının şafaktan hemen önceki taş gibi soğuk saatlerde ne kadar acımasız olabileceğini biliyor.

Queen’s Park’ta, salı gecesi Berwick-on-Tweed ve Elgin gibi çok uzak yerlere yaptığı gezilerden hemen sonra gün doğumundan hemen önce eve varacak ve bunun için seyahat başına yalnızca 8 sterlinlik seyahat masrafları kazanacaktı. Beden eğitimi öğretmeni olan en golcü Jamie Longworth, uzun hafta ortası gezileri yapmak için izin bile alamadı.

25 yaşındaki oyuncu, yıkılan manganın Ukrayna’dan dönmesinin ardından yaşanan ıssızlığı anlattı

  • Trent Alexander-Arnold, geçen yılki derslerden çıkardığını söylüyor … Jurgen Klopp, Liverpool’u gibi kameralara gülümsüyor … Tottenham vs Liverpool birleşti XI: Mo Salah ve Christian … Spurs, Harry Kane’i başlatmamalı veya gegenpress, süre …

481 paylaşım

Robertson, “Hepimizin günlük işleri vardı ve bu işleri kolaylaştırmadı” diyor.

Berwick güneyde sınırı geçiyordu. Aralık ayında yağmurlu bir Salı gecesi ve 2-1 yenildik. Sonra daha da uzakta Elgin vardı. Onu kazandık ama dört ya da beşe kadar geri alamadık. İş için sekizde ayaktaydın ve olmak zorundaydın, çünkü maaşını bu ödüyor. ‘

Geçim, genellikle böyle yerlerde röportajlara girmez, ancak Robertson’ın molasını kazanmadan önceki ilk yıllarının değişmez bir temasıydı.https://gamblingprofessors.com/

Peyzaj çalışmaları, Marks’ta Noel vardiyaları Spencer, Hampden Park’taki çöp kutuları boşaltırken, bir zamanlar Vincent Kompany’ye koltuğuna kadar eşlik ettiğini gören bir konser biletinde görevli asistan. Futbolda kariyer yapmaya çalışırken kazıdığı yollar bunlardı. Bu gece gibi gecelerde size bakış açısı sağlar. “Gerçek iş, gerçek baskı” diyor.

Bill Shankly’nin Güney Ayrshire kömür sahasında ateşli sosyalizmini taklit eden türden bir ceza değildi, ama modern Liverpool’un yaratıcısı ve halefi Bob Paisley’nin her zaman vaaz ettiği aynı mavi yakalı ruhtur.

Robertson’un hayatındaki önemli bir etken, emekliliğinde geçimini sağlamak için Glasgow çevresinde taksiler kullanan baba tarafından büyükbabası Harry olmuştur. 

Robertson, zirveye ulaşmadan önce alt liglerde kariyerini sürdürmek için birçok işte çalıştı

Glasgow’un kuzeyindeki Maryhill, Maryhill’de ‘The Barracks’ olarak bilinen zorlu arazideki üçüncü kattaki daireye maaş gelmesini sağlamak için, Robertson’ın söylediği gibi ‘yola geri dönmesi’ konusunda hiçbir telaş yoktu. aileyi büyüttü.

Büyükbaba ve torun, yıllar boyunca yaşlı adamın çalışma hayatı hakkında bir tartışmaya giremeyecek kadar futbol konuşmakla meşguldü, ancak bunun zor bir greft gerektirdiğini biliyordu. “Bunu babama sormam gerek!” diyor. Harry Robertson, torununu geçen sezonun finaline gönderen Roma’yı yenmesinden sonra ağladı, bu da bunun gibi uçamayacak kadar zayıftı.

Savunmacının, arkadaşları tarafından ‘Pop’ olarak bilinen – The Barracks’tan memur olmak için çıkan – Brian ve kreş hemşiresi Pauline de aynı değerleri telkin ettiler. Hiçbir şekilde varlıklı değillerdi, ancak kanser vakıflarına ve hayır kurumlarına karşılayabilecekleri kadar parayı verdiler, bu da Robertson’ın son altı yılda sessizce yemek bankalarına verdiği yolu yansıtıyordu. Başka bir adla sosyalizmdi.

Robertson, “Evet, bu şekilde yetiştirildiğimizi söyleyebilirsiniz” diyor. “İşçi sınıfı tarzı. Kardeşim ve ben, küçük işler de olsa kendi paramızı kazanmak için elimizden geldiğince çabuk iş bulduk. Çocuk yetiştirmenin birçok yolu vardır ama Glasgow ve Liverpool’da her zaman aynı faktördür. İkisi de işçi sınıfı şehirler. ‘

Bu nedenle, sıralı arka sokaklardan Anfield’a hac ziyaretinde bulunanların birçoğu, Robertson’u sahadaki temsilcisi olarak görüyor.

25 yaşındaki oyuncu Anfield’da popüler ve bunun nedeni hayranların onu temsilci olarak görmeleridir.

Onu mücadelenin nasıl olduğunu bilen, hayalleri ayaklar altına alan ve hüküm süren biri olarak görüyorlar. Bunun kanıtına ihtiyaç duyulursa, Barcelona’nın ikinci ayağına 10 dakika kala, Robertson’un ismi stadyumun etrafında patladı ve yaşayan bellekte başka herhangi bir oyuncu için bilinmeyen bir gürültü seviyesi yarattı.

“Bunu duyabiliyordum” diyor. Bir futbolcu olarak iyi bir maçınız olabilir veya olmayabilir ancak yapabileceğiniz ve kontrolünüz altında olan tek şey çok çalışmak ve her şeyi orada bırakmaktır. Bütün gençler bunu yapıyor ama belki de geçmişimden dolayı insanlar benimle biraz daha buna odaklanıyor. ‘

Çocukluğunun merkezinde, tuttuğu genç sezon biletinden odasındaki yeşil duvar kağıdına ve Henrik Larsson’a olan bağlılığına kadar derin bir Kelt sevgisi vardı. 

15 yaşında bir genç takım oyuncusuydu, tam bir profesyonel sözleşmesine bir yıl uzakta, yeni bir akademi müdürü geldiğinde ve onun mahvoluşuyla, forvetten solda ve merkezde bir role geçtiklerine karar verdiğinde. orta saha çok küçüktü. 

‘Tabii ki üzüldüm’ diyor. Celtic için oynama hayali uzun zamandır ortadan kalkmadı – ve muhtemelen hala gitmedi. Kelt için oynamak istiyorsun ve bu şans geçecekti. ‘

Sonraki günlerde ve haftalarda teraslardan izlemeyi bırakamamasına yardım edemezdi.

‘O kulübe olan aşkım beni asla terk etmeyecek’ diyor. Neden olmasın? Bir adamın görüşü olsaydı, o sahada izleyeceğim kimsenin hatası değildi.

Ama dünya için kariyer yolumu değiştirmem. Garip bir şekilde, olduğu için mutluyum çünkü olmasaydı olduğum yerde olacağımı düşünmüyorum.

Açıkçası, benim gitmem gereken yol buydu ve ben onu aldım.

Queen’s Park, 2014’te Premier League’de Dundee United, Hull City için bir basamaktı ve üç yıl sonra – eşi Rachel ilk çocuğu Rocco’ya hamile ve Robertson’un aklı ev hareketinde – Liverpool’dan bir yaklaşım.

Robertson’un zirveye yolculuğu, İskoçya’nın üçüncü seviyesindeki Queen’s Park’ta oynayarak başladı.

Sol bek, Hull City için oynamadan önce Queen’s Park’tan Dundee United’a taşındı.

Liverpool’da zor bir yaşam başlangıcından sonra, Robertson artık Anfield’da kilit bir adam. 

Bu hareket basit değildi. Robertson, bu hafta Players ‘Tribune’de acımasız bir tıbbi test dizisi geçirdiğini, ardından Melwood çimlerinde kustuğunu ve alay konusu olup olmadığını merak eden bir laktat testinin izlediğini anlattı.

Tüm bu efsanelerin eğitim gördüğü yer. Kral Kenny. Rushie. Stevie Gerrard. Ve işte buradayım, Glasgowlu küçük bir delikanlı, tıbbi personelin önünde kusuyor.

Birkaç aydır kadronun içinde ve dışında kaldım. Ve oynadığımız sistem o kadar karmaşık ki, hepsini öğrenmek, yöneticinin tam arkasından ne istediğini anlamak için eğitimde çok çalışıyordum. Takım sayfasında ismimi görmeyince kendime olan inancım azalmaya başladı. ‘

Mücadele, derin bir nefes almasına, 2017 kışında Klopp’un kapısını çalmasına ve daha ne yapabileceğini sormasına neden oldu. “Böyle bir sonuç olmadı” diyor. Bu tür bir kariyer belirleyici sohbet olduğunu söyleyemem. Neyi geliştirebileceğimi ve bu ikimizin arasında kalacak dedi. Denedim ama mesele sadece zamanımı beklemek, pozisyonumu öğrenmek, başımı eğmek ve pozitif kalmaya çalışmakla ilgiliydi. ‘

Mavi yakalı ruhu aslında Klopp’un her zaman aradığı şeydir. Adam Lallana’nın birkaç yıl önce söylediği gibi, menajer ‘hata yapacağınızı ve bir oyunda çok iyi oynayamayacağınızı anlıyor, ancak sahada onun için kan ve ter bırakırsanız, en çok sevdiği şey bu’.

Ancak Klopp’un üstün kalitesi, kendine güveni geliştirme kapasitesidir. Robertson, Liverpool’un en önemli gol yaratıcılarından biri olmasının yanı sıra, yeniden şüphe götürmez bir tam geri dönüş olarak ortaya çıktı. Bu sezon 11 Premier Lig asisti yaptı – bir defans oyuncusu için şaşırtıcı.

Gerrard’ın ‘Anfield’a Hoş Geldiniz’ anı olarak adlandırdığı şey, o yarı final ikinci ayağının ilk dakikasında Messi’nin saçını her yaş için pürüzlendirdi.

‘Yasal olarak mücadele havasındaydık’ diyor. Barcelona olmak istediğimiz yere gelmemizi engellemeyecekti. Bu oyunda sergilediğimiz tavır buydu. Elbette 3-0’ı devirmek zorunda kaldık ama çok fazlaydık, ‘bu finale ulaşmak için her şeyi ve her şeyi yapacağız’.

Yarı finalde Lionel Messi’nin saçını karıştırması ‘Anfield’e hoş geldiniz’ anı olarak görüldü.

Sanırım bunu oynayış şeklimizle, onlara baskı yaparak, onlarla mücadele ederek ve beraberinde gelen her şeyle gösterdik. Biz sadece kimsenin bizi yenemeyeceği düşüncesindeydik. ”

Melwood’daki o şafak toplantısı 12 ay önce ıssızlığın sonu değildi.

‘Sonrasında uyumadım’ diyor. Bütün gün ayakta kaldım, o sırada konuşamadığı için oğlumla etrafımı sarmaya çalıştım. Kimseyle konuşmak istemediğim için bütün gün onunla kaldım.

Ailem Kiev’den farklı zamanlarda dönüyor ve benim evimde kalıyordu, bu yüzden barbekü yaptık. Ama konuşma havamda değildim.

Bunların hepsi bu gece için güçlü bir motive edici faktör gibi geliyor.

Harry dahil uçamayan aile üyeleri yeniden İskoçya’da toplanacak. Robertson, “Kaderi biraz denemek ve değiştirmek için evi değiştirdiler,” diyor. Yine de bu durumlara şansın geldiğine inanmıyor.

‘Hepimiz çok çalışıyoruz ve yaptığımıza inanıyoruz’ diyor. Bu kısmen menajere, işe alınmasına, getirdiği insan türlerine ve kadroda sahip olduğumuz karaktere bağlı.

Ve bize bağlı. Bunu Barcelona’ya karşı gösterdik. İşinize inanıyorsanız, bir dönüş olacağını biliyorsunuz. Ödüller gelecek. ‘

  • Trent Alexander-Arnold, geçen yılki derslerden çıkardığını söylüyor … Jurgen Klopp, Liverpool’u gibi kameralara gülümsüyor … Tottenham vs Liverpool birleşti XI: Mo Salah ve Christian … Spurs, Harry Kane’i başlatmamalı veya gegenpress, süre …

481 paylaşım

 

Juventus’un bu yaz Cristiano Ronaldo ve Neymar’ı birleştirmek istediği bildirildi, çünkü İtalyan şampiyonları Paulo Dybala’ya bu yaz isteksiz Brezilya’ya inmek için 100 milyon € (90 milyon £) teklif etti. 

Neymar, bu yaz Paris Saint-Germain’den ayrılma arzusunu gizlemedi ve transfer penceresinin kapanmasından önceki son günlerde büyük ölçüde beklenen Barselona’ya dönüş. 

Ancak pencere kapandıktan ve Neymar PSG’de kaldıktan sonra Tuttosport, Juventus’un Torino’da Ronaldo’yla bir ‘rüya ikilisi’ kurmak istedikleri için onu indirmek için kendi oyununu yaptığını açıkladı.  

Cuma günü Tuttosport’un kapağı Neymar ve Cristiano Ronaldo’yu eşleştirmek isteyen Juventus ile birlikte çıktı

  • Premier Lig oyuncuları ilk kez La Liga yıldızlarından ağır basıyor … Ousmane Dembele ‘Neymar’ın Barcelona’ya dönüşünü durdurdu’ sonra … Barcelona’nın soyunma odası ‘takip ettiklerinden mutsuz … PSG’nin korkutucu forvet çizgisi geçen sezon 124 gol attı … …

1,8 bin hisse

Kulüp geleceğini düzenlerken bu sezon henüz PSG’de yer almayan Neymar, tüm yaz bir çıkış için bastırdı, ancak odak İspanya’ya dönüşte kaldı. 

Dybala, Manchester United’a yapılan hamlelerin ardından diğer hareketleri harekete geçirecek domino taşı gibi görünüyordu ve Tottenham ayın başlarında çöktü. 

Ancak Dybala, diğer geçerli pazarlık çiplerinin olmaması nedeniyle Neymar için herhangi bir teklifin sona erdiğini gören Torino’da topuklarını kazmaya ve Ronaldo ile kalmaya devam etti. 

Ronaldo, Juventus için elektrik aldı ve Napoli’ye karşı sezon için hedefi aştı

Tuttosport raporu, Dybala’nın Juventus’un teklifinin bir parçası olmasına rağmen, PSG’nin Neymar için iki yıl önce onu Barcelona’dan satın almak için 198 milyon sterlin harcadığı için teklifi reddettiğini söylüyor.  

Ronaldo, geçen sezon Real Madrid’i Juventus ile takas ettiğinden beri iyi adapte oldu ve kulüpte sekizinci üst üste Serie A şampiyonluğunu elde eden önemli bir rol oynadı. 

Bu sezon gol atan Portekizliler, kulübün umutsuz Şampiyonlar Ligi kupasını kaldırmadan 1996’ya kadar uzanan çorak koşularını sona erdirme teklifine öncülük etmekle görevlendirildi. 

Neymar için, uluslararası kopuşun ardından artık Thomas Tuchel’in PSG tarafında yeniden bütünleşmesi bekleniyor.

Brezilyalı oyuncu, Mauro Icardi’nin kredi gelişinin yerler için rekabeti artırdığını gördü ve başka bir çıkışı zorlamak için en erken Ocak ayına kadar beklemek zorunda kalacak.  

Neymar, kulüpteki geleceğini çözmek için bırakıldığı için bu sezon PSG için henüz oynamayacak.

  • Premier Lig oyuncuları ilk kez La Liga yıldızlarından ağır basıyor … Ousmane Dembele ‘Neymar’ın Barcelona’ya dönüşünü durdurdu’ sonra … Barcelona’nın soyunma odası ‘takip ettiklerinden mutsuz … PSG’nin korkutucu forvet çizgisi geçen sezon 124 gol attı … …

1,8 bin hisse

Harry Kane attığı ilk profesyonel golü hâlâ hatırlıyor. Ocak 2011’de Leyton Orient için Sheffield’e karşı uzak görevde ilk atıştı.

Kane, iki sezon önce bu gazeteye ‘Bunu asla unutmayacağım’ dedi.

Tottenham’dan ödünç aldığı için, oyundaki herhangi bir türden kariyer, o zamanlar ufkunun sınırı gibi görünüyordu. Ve Tottenham yöneticileri Andre Villas-Boas ve Tim Sherwood’dan müteakip bir miktar destek almış olsa da, daha sonra en üst düzeyde ortaya çıkması için gerçekten teşekkür etmesi gereken adam, Cumartesi Şampiyonlar Ligi öncesinde en büyük kararla karşı karşıya kalan adam. final.

Harry Kane teknik olarak Madrid’de başlamak için uygun ama 9 Nisan’dan beri Tottenham’da oynamadı.

Mauricio Pochettino, İngiltere kaptanlığını işe alıp almayacağına dair büyük bir telefon görüşmesi ile karşı karşıya

Jurgen Klopp’un Liverpool takımı neredeyse kendini seçiyor. Öte yandan Mauricio Pochettino, İngiltere’nin en korkulan pivot forvetine herkesten fazla form verdiği oyuncuyu dışarıda bırakma cesaretine sahip olup olmadığına karar vermelidir.

Kane teknik olarak oynamaya uygundur. 9 Nisan’da Manchester City’ye karşı ayak bileği sakatlığı geçirdikten sonra, antrenmanda bir süre düz çizgiler koşacak kadar kendine güveniyordu.