Single Blog Title

This is a single blog caption

Kiedy zobaczyć lekarza

Kiedy zobaczyć lekarza

Ponownie, etapy te różnią się w zależności od osoby, co oznacza, że ​​żaden pojedynczy czas snu nie jest odpowiedni dla wszystkich. Zwracanie uwagi na to, jak się czują rano i zauważając, ile godzin snu może pomóc osobie zidentyfikować ich cykl snu i ustalić, ile snu potrzebują.

Kiedy zobaczyć się z lekarzem

Chociaż cykl snu przeciętnego człowieka może się nieco różnić, niektóre problemy mogą oznaczać potrzebę zobaczenia lekarza.

Każdy, kto stara się upaść lub zasnąć przez całą noc, może chcieć udać się do lekarza w celu diagnozy. Podstawową kwestią może powodować bezsenność.

W innych przypadkach osoba może się wystarczająco spać, ale nadal budzi się każdego ranka, czując się niepojęty. Ten objaw może wskazywać na inne problemy zdrowotne, takie jak obturacyjny bezdech senny.

Lekarz może zalecić odpowiednie leczenie i pomóc osobie w regulacji harmonogramu snu.

Podsumowanie

Najlepszy czas, aby iść spać i obudzić się, będzie się różnić w zależności od osoby. Ogólnie rzecz biorąc, ludzie powinni zasnąć kilka godzin po zmroku i obudzić się w pierwszych godzinach światła słonecznego, gdzie to możliwe.

Ogólne wytyczne wskazują, że przeciętny dorosły potrzebuje około 7–17–17ości 9 godzin snu każdej nocy. Idę spać i budzić się o tej samej porze każdego dnia może wspierać zdrowy wzór snu.

Każdy, kto jest zaniepokojony swoimi wzorami snu lub czuje się, jakby nie ma wystarczającej ilości odpoczynku, może skorzystać z rozmowy lekarz, który może sprawdzić, czy zaburzenia snu.

 • Zaburzenia snu/snu/bezsenność

Wiadomości medyczne mają dziś ścisłe wytyczne dotyczące pozyskiwania i czerpią tylko z recenzowanych badań , akademickie instytucje badawcze oraz czasopisma medyczne i stowarzyszenia. Unikamy używania trzeciorzędowych odniesień. W każdym artykule łączymy podstawowe źródła – w tym badania, odniesienia naukowe i statystyki – a także wymieniamy je w sekcji zasobów na dole naszych artykułów. Możesz dowiedzieć się więcej o tym, jak upewniamy się, że nasza treść jest dokładna i aktualna, czytając naszą politykę redakcyjną.

Jakie są najlepsze sposoby na pozbycie się nudności?

Nudności odnoszą się do uczucia niespokojnego żołądka i ogólnego niepokoju, co często prowadzi do wymiotów.

IS jest Powszechne i nieprzyjemne wrażenia, które może mieć wiele różnych przyczyn, od przejadania się po migrenę.

Ten artykuł będzie oferował kilka wskazówek, które mogą pomóc złagodzić poczucie nudności.

Jak Aby pozbyć się nudności

nudności, mogą mieć wiele różnych przyczyn i może być trudne do całkowitego uniknięcia. Jednak poczucie nudności można złagodzić przy użyciu niektórych z następujących metod:

1. Leki przeciwmetyczne

Są to leki anty-nudne, które mogą pomóc w zmniejszeniu poczucia nudności lub wymiotów. Często są one stosowane w leczeniu nudności lub objawów wymiotów spowodowanych chorobą ruchową lub infekcją.

Częste działania niepożądane mogą obejmować:

 • Suchość w ustach
 • Zmiany W apetycie
 • Niepokój

Istnieje wiele różnych rodzajów leków przeciwwymiotnych, a każdy z nich może mieć inne skutki uboczne.

Jedzenie i picie

2. Ginger

imbir jest szeroko stosowany do redukcji nudności. Badania wykazały, że imbir jest skuteczny w leczeniu objawów nudności i wymiotów spowodowanych przez ciążę i chemioterapią. Ma stosunkowo niewiele działań niepożądanych i może być tak samo skuteczny jak leki przeciwwymiotne. Świeży imbir może być używany do samodzielnego gotowania lub jedzenia. Imbir można również spożywać jako herbata.

3. Peppermint

Ostatnie badanie wykazało, że mięta mięta w celu zmniejszenia nudności spowodowanej chemioterapią. Można go spożywać w kapsułce, herbaty lub oleju.

4. Napoje sportowe

Słone płyny, takie jak te, które znajdują się w napojach sportowych zastępczych elektrolitu, mogą pomóc w zmniejszeniu nudności, zgodnie z badaniami.

5. Posiłki białka

które składają się przede wszystkim z pokarmów bogatych w białko, a nie węglowodany, zostały zaproponowane przez naukowców w celu zmniejszenia nudności.

6. Cynamon

Badanie w 2015 r. Wykazało, że cynamon może pomóc w zmniejszeniu nudności spowodowanych bólem menstruacyjnym. Cynamon jest powszechnie stosowany w gotowaniu jako aromat.

7. Unikaj napojów gazowanych

napojów gazowanych, takich jak COLA, mogą powodować wzdęcia i pogorszyć nudności.

8. Pozostając nawodnienie

Jeśli nudności towarzyszy wymioty, konieczne jest pozostanie nawodnienie przez regularne łyki wody. Jedzenie słonych pokarmów lub picie niezakłóconego, słodkiego napoju może być pomocne w przywróceniu cukrów i soli utraconych przez wymioty.

9. Unikaj pikantnych lub bogatych potraw

Trzymanie się nijakiej diety pomoże zmniejszyć nudności. Wszelkie pokarmy z silnymi smakami mogą dalej rozwinąć żołądek. Na przykład

Dieta bachora jest często stosowana do złagodzenia objawów zatrucia pokarmowego lub infekcji.

Składa się z bananów, ryżu, jabłko i tosty.

Zmiany fizyczne

10. Unikanie zginania do przodu i chrupania brzucha.

Niektóre codzienne czynności i postawy, takie jak to mogą również zwiększyć nudności. Unikanie zginania do przodu może zmniejszyć nacisk na żołądek i może poprawić objawy.

11. Siedząc pionowo

Utrzymanie ciała w pozycji pionowej może wspierać trawienie i może pomóc w mnóstwie mdłości.

12. Mniej

Zbyt dużo ruchu może pogorszyć nudności, szczególnie jeśli Jest nagły lub intensywny.

13. Kontrolowanie oddychania

Badania wykazały, że głębokie oddechy wykonane w powolnym i stałym tempie mogą pomóc w zmniejszeniu poczucia nudności. Może to pomóc w medytacji uważności, która koncentruje się na kontrolowanych technikach oddychania.

14. Akupunktura nadgarstka

Dobrze zaprojektowany przegląd dowodów w 2009 r. Wykazał, że akupunktura nadgarstka może pomóc w zmniejszeniu nudności po operacjach. Jednak nowsza zaktualizowana wersja przeglądu sugerowała, że ​​dowody były niskiej jakości, a konieczne są dalsze badania w celu ustalenia, czy akupunktura nadgarstka może skutecznie zmniejszyć nudności.

15. Wymioty

Wymioty mogą pomóc w zmniejszeniu nudności w niektórych przypadkach, na przykład gdy nudności są spowodowane zatruciem pokarmowym lub alkoholem. Jednak zwykle zapewnia to jedynie krótkoterminową ulgę i może również pogorszyć nudności.

otoczenie

16. Aromaterapia

Wiele osób uważa, że ​​aromaterapia może pomóc w nudnościach i zalecić różnorodne oleje, w tym cytrynę, lawendę, rumianek i goździki. Niektóre badania wykazały, że w szczególności aromaterapia miętowa może pomóc złagodzić nudności.

Jednak dobrze zaprojektowany przegląd w 2012 r. Wykazał, że aromaterapia na bazie izopropylowej alkoholu była skuteczna w zmniejszaniu nudności, ale nie znalazła dowodów na to, że nie znalazła dowodów na to olej miętowy. Autorzy doszli do wniosku, że aromaterapia była pomocna, ale mniej skuteczna niż leki przeciwmetyczne.

17. Świeże powietrze

Otwieranie okna lub wyjście na zewnątrz może pomóc w intenskin skutki uboczne zmniejszeniu poczucia nudności.

Na wynos

Nudności mogą być nieprzyjemnym i często nieuniknionym doświadczeniem. Jednak objawami można zarządzać przy użyciu niektórych metod wymienionych w tym artykule.

Dobrym pomysłem jest eksperymentowanie z różnymi metodami, ponieważ przyczyny i doświadczenie nudności mogą się różnić w zależności od osoby.

 • Pasttroinstinal/Gastroenterology

Wiadomości medyczne mają dziś ścisłe wytyczne dotyczące pozyskiwania i czerpią tylko z recenzowanych badań, akademickich instytucji badawczych oraz czasopism medycznych i stowarzyszeń. Unikamy używania trzeciorzędowych odniesień. W każdym artykule łączymy podstawowe źródła – w tym badania, odniesienia naukowe i statystyki – a także wymieniamy je w sekcji zasobów na dole naszych artykułów. Możesz dowiedzieć się więcej o tym, jak upewniamy się, że nasza treść jest dokładna i aktualna, czytając naszą politykę redakcyjną.

Jakie są szanse na zajście w ciążę po raz pierwszy?

Niektóre osoby zajdź w ciążę w ciągu pierwszego miesiąca, ale nie zawsze tak jest. Zakapanie się w ciążę może potrwać do roku lub dłużej.

Poczęcie w pierwszym miesiącu występuje dla około 30% osób próbujących ciąży.

Udane wskaźniki pojęcia zwykle zmniejszają się po pierwszym miesiąc aktywnej próbowania poczęcia. Jednak wielu zdrowych ludzi bez problemów z płodnością może spodziewać się w ciąży do końca pierwszego roku.

Ten artykuł analizuje, ile czasu może zajść w ciążę. Patrzymy również na to, co może wpłynąć na płodność, a także dostępne leczenie płodności.

Osoby, które nie są w ciąży w ciągu roku

Według Centrów Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC) , zdecydowana większość ludzi próbujących wyobrazić sobie w ciąży w ciągu pierwszego roku. Definiują również niepłodność w zależności od wieku osoby:

 • U osób w wieku poniżej 35 lat niepłodność nie zajdzie w ciążę po 1 roku seksu bez zabezpieczenia.
 • u ludzi 35 lat i starsze, niepłodność nie wyobraża sobie po 6 miesiącach seksu bez zabezpieczenia.

Według badań niepłodności prawdopodobieństwo zajścia w ciążę w pierwszym miesiącu wynosi około 30%. W przypadku osób bez problemów z płodnością przybliżone szanse na poczęcie wynoszą:

 • 75% po 6 miesiącach
 • 90% po roku
 • 95% na 2 lata

Jak długo może zajść w ciążę?

Czas potrzebny na poczęcie różni się między ludźmi. Dla niektórych koncepcja odbywa się w ciągu pierwszych kilku miesięcy seksu bez zabezpieczenia. Inni mogą mieć problemy z zajściem w ciążę i potrzebują pomocy od opieki zdrowotnej.

Około 1 na 8 osób w wieku 15–44 lat ma trudności z próbą poczęcia lub przenoszenia ciąży w terminu. Osoby, które nie są w ciąży w ciągu 1 roku, powinni porozmawiać ze swoim lekarzem o poradę.

Powód, aby nie zajść w ciążę

Istnieje kilka powodów, dla których ludzie mogą uważać, że poczęcie trudne, takie jak:

 • Problem ze zdrowiem nasienia
 • Problemy z owulacją
 • Ich wiek
 • Nieprawidłowości w kształcie macicy
 • Zablokowanie jednej lub obu jajowód
 • Niewyjaśniona niepłodność

Amerykańskie Towarzystwo Medycyny Rozrodczemu dodaje, że jakość i ilość jaja mogą również wpływać na płodność i prawdopodobieństwo, że ktoś ktoś ktoś poczę się.

Sposoby zwiększenia szans na zajście w ciążę

Ludzie mogą podjąć kroki w celu zwiększenia szans na zajście w ciążę, w tym:

 • Utrzymanie umiarkowanej wagi, w tym nie jest niedowaga
 • Jedzenie zdrowej diety
 • przyjmowanie witamin prenatalnych, aby pomóc w rozwoju płodu
 • Okresy śledzenia i jaja
 • Testowanie W przypadku infekcji przenoszonych seksualnie, które mogą powodować zmniejszoną płodność
 • Otrzymanie rozmazy Pap
 • Porzucenie palenia tytoniu lub marihuany
 • Rozmawianie z lekarzem na temat skutków ubocznych leków, które mogą wpływać na liczbę plemników lub jakość
 • Unikanie ciepła i toksycznych chemikaliów, które mogą powodować problemy z plemnikiem
 • Posiadanie stosunku płciowego we właściwej porze miesiąca, zaczynając od 10 dnia cyklu jajowego A potem co drugi dzień aż do owulacji

Osoby z regularnymi cyklami menstruacyjnymi są bardziej narażone na ciążę niż osoby z nieregularnymi cyklami miesiączkowymi. Wynika to z faktu, że osoby z nieregularnymi okresami nie mogą regulować regularnie. Podczas cykli nieregularnych owulacja może wystąpić w dowolnym momencie między 9–21 dniami do cyklu owulacji.

Leczenie płodności

Ludzie zwykle widzą lekarza po 1 roku próby zajścia w ciążę. Mogą także zobaczyć wcześniejszego profesjonalistę, jeśli mają obawy dotyczące swojej płodności.

Istnieje kilka zabiegów płodności, które osoba może omówić z lekarzem. Przed rozpoczęciem leczenia ludzie zwykle przechodzą testy i oceny, w tym:

 • Ogólna ocena zdrowia
 • Test bilansu hormonalnego
 • Test funkcji jajnika
 • Test funkcji tarczycy
 • Test poziomu prolaktyny
 • Testowanie warunków metabolicznych
 • Badanie rur macicy i jajowód
 • Test hormonu anty-mülleryjskiego

Leczenie wszelkich nieprawidłowości może pomóc poprawić płodność danej osoby.

Lekarz może również zalecić analizę nasienia. Analyzing sperm can help determine if conception issues are due to sperm count or quality.

Low-cost fertility treatments may include:

 • losing or gaining weight
 • indukcja owulacji (OI), lek indukuje uwalnianie jaja
 • Inseminacja wewnątrzmaciczna, która może odbywać się obok leczenia superovulacji oi
 • , co stymuluje uwalnianie dwóch do dwóch do Cztery jaja

Inne zabiegi płodności mogą omawiać lekarze obejmują:

 • Zapłodnienie in vitro
 • kontrolowana hiperstymulacja jajnika
 • Korekta chirurgiczna jakichkolwiek problemów z narządami rozrodczymi

Kiedy można zobaczyć lekarza

Ludzie powinni porozmawiać z lekarzem, jeśli mają problemy z poczęciem:

 • Po 1 roku dla osób poniżej 35 lat
 • Po 6 miesiącach dla osób 35 lat i starszych
 • Postępuj zgodnie z odpowiednimi zaleceniami, ale nadal mają trudności z poczęciem.

  Healt Hcare Professional może pomóc ustalić, czy jakiekolwiek problemy biologiczne mogą powodować problem płodności. Mogą zalecić leczenie w celu skorygowania niektórych podstawowych warunków zdrowotnych, które mogą powodować niską płodność. Mogą również omawiać i zalecać leczenie płodności.

  Outlook

  Każda osoba będzie miała inne doświadczenie podczas próbowania. Niektórzy szybko zajmie się w ciąży, podczas gdy inni mogą wymyślić w ciągu roku lub zmagać się z koncepcją.

  Ludzie walcząc o wyobrażenie sobie, że powinni porozmawiać z lekarzem o swoich obawach. Pracownik służby zdrowia może zalecić rozwiązania problemów z płodnością.

  Podsumowanie

  Dla niektórych osób możliwe jest zajście w ciążę w pierwszym miesiącu prób. Wiele osób poczę się w ciągu pierwszego roku uprawiania seksu bez zabezpieczenia.

  Osoba może zwiększyć szansę na ciążę, śledząc cykl owulacji i utrzymując zdrowy wagę i styl życia.

  Jeśli ktoś ktoś ktoś mają problemy z poczęciem, powinni porozmawiać ze swoim lekarzem o możliwych przyczynach i metod leczenia.

  • ciąża/położnictwo
  • Zdrowie kobiet/ginekologia

  Jakie są konsekwencje siedzącego stylu życia?

  Prowadzenie siedzącego trybu życia staje się istotnym problemem zdrowia publicznego. Siedzący tryb życia wydaje się coraz bardziej rozpowszechniony w wielu narodach, mimo że są powiązane z szeregiem przewlekłych chorób.

  Większość osób prowadzący tryb życia siedzący tryb życia raczej nie spełni krajowych wytycznych dotyczących aktywności fizycznej. Zgodnie z rządowymi wytycznymi dotyczącymi aktywności fizycznej w 2008 r. Dla Amerykanów dorośli powinni co najmniej 150 minut aktywności fizycznej umiarkowanej intensywności. Jak każde działanie obejmujące siedzenie, rozkładanie lub leżenie, które ma bardzo niskie wydatki na energię. Pomiar wydatków na energię jest równoważnikami metabolicznymi (METS), a autorzy uważają działania, które wydają 1,5 MET lub mniej energii za siedzącą siedzącą.

  Badania sugerują, że tylko 21 procent dorosłych spełnia wytyczne dotyczące aktywności fizycznej , podczas gdy mniej niż 5 procent wykonuje 30 minut aktywności fizycznej dziennie.

  niebezpieczeństwa związane z siedzącym trybem życia

  Ostatnie badania zaczynają potwierdzać zagrożenia dla zdrowia związane z siedzącym trybem życia.

  Badania konsekwentnie wykazały, że prowadzenie siedzącego trybu życia może przyczynić się do:

  • Cukrzyca typu 2
  • Niektóre rodzaje raka
  • Choroba sercowo -naczyniowa
  • Wczesna śmierć

  Wydłużone okresy bezczynności mogą zmniejszyć metabolizm i upośledzać zdolność organizmu do kontrolowania poziomu cukru we krwi, regulacji ciśnienia krwi i rozkładania tłuszczu.

  Jedno badanie przeanalizowano dane zebrane w ciągu 15 lat i wykazało, że siedzący tryb życia był związany ze zwiększonym ryzykiem wczesnego Śmierć bez względu na poziom aktywności fizycznej.

  To pokazuje, że konieczne jest skrócenie czasu spędzonego siedzącego, oprócz wykonywania większej liczby ćwiczeń.

  Zdrowie psychiczne

  Siedzący tryb życia również wydaje się mieć negatywny wpływ na samopoczucie psychiczne.

  Połączenie fizycznego i psychicznego wpływu na zdrowie sprawia, że ​​tryb życia tryb życia jest szczególnie problematyczny.

  Contents