Single Blog Title

This is a single blog caption

Způsobuje cukr v těle zánět?

Způsobuje cukr v těle zánět?

Lidé s dietou bohatými na rafinovaný cukr mohou zvyšovat riziko chronického zánětu. Výzkum naznačuje, že když lidé jedí a pijí méně cukru, snižují se zánětlivé markery v krvi. zisk a zubní kaz. Může také vést k chronickému zánětu, kde se aktivuje imunitní systém těla, což má za následek poškození zdravých buněk. přispívat k řadě nemocí. Patří mezi ně srdeční choroby, diabetes, revmatoidní artritida a Alzheimerova. Diskutujeme také o způsobech, jak přirozeně snížit zánět. Potraviny zvyšují zánět, zatímco ostatní jej snižují. Strava s vysokým obsahem cukru může být klíčovým faktorem přispívajícím k chronickému zánětu.. Lidé s dietou s vyšším cukrem mají v krvi více zánětlivých markerů, včetně markeru zvaného C-reaktivní protein. faktory v jejich krvi. Tato zjištění podporují teorii, že spotřeba cukru může způsobit zánět.

Vědci se pokusili zjistit, jak cukr způsobuje zánět. Cukr stimuluje produkci volných mastných kyselin v játrech. Když tělo tráví tyto volné mastné kyseliny, výsledné sloučeniny mohou vyvolat zánětlivé procesy. Například některé výzkumy naznačují, že fruktóza může způsobit více zánětu než glukóza. Systematický přehled však nezjistil žádný rozdíl v zánětu z fruktózy a glukózy, takže je zapotřebí více výzkumu. Sirup vs. sacharóza. Velikost vzorku byla malá a kvalita studií byla nízká, takže k potvrzení těchto zjištění je nutný více výzkumu.

 • Deprese, úzkost a další poruchy nálady
 • Bolest Body
 • Konstantní únava a nespavost
 • Zácpa, průjem, kyselý reflux a další trávicí problémy
 • přibývání na váze
 • Časté infekce

Lidé s chronickým zánětem mohou mít zvýšené riziko cukrovky, deprese a demence.

Chronický zánět u starších dospělých může Mají také spojení s vyšším rizikem smrti. Lékaři pracují na tom, jak snížit chronický zánět.

Jaké jiné potraviny způsobují zánět? Body.

Vědci naznačují, že strava s vysokým obsahem nasycených a trans -tuků může vést k vyššímu riziku chronického zánětu.

Podle nadace artritidy, Mezi potraviny, které způsobují zánět Maso, mléčné výrobky s plným tukem a mnoho bohatých dezertů

 • Trans tuky, včetně rychlého občerstvení, smažených potravin, sušenek a koblih
 • přebytek omega -6 mastné kyseliny, které jsou v kukuřičném oleji, slunečnicovém oleji a rostlinném oleji
 • rafinované uhlohydráty, včetně některých chlebů, bílé rýže a bílých brambor
 • Alkohol
 • Msg v připravených asijských potravinách, sójové omáčce a mnoho připravených polévek a deli masa
 • s diabetem, nadváhou, obezitou a konzumací vysokých hladin nasycených tuků, trans tuků a rafinovaného cukru jsou všechny rizikové faktory pro chronický zánět.

  Jak jinak cukr ovlivňuje tělo?

  Cukr má na tělo mnoho dlouhodobých účinků, včetně zvyšování rizik chronického zánětu, obezity, cukrovky a zubního pásu.

  sacharóza a fruktóza mohou vést k tvorbě plaku na zubech, rozpadu a dutinách člověka. Bakterie, které způsobují dutiny, používají cukr jako jídlo. Strava bohatá na cukry umožňuje bakteriím v ústech růst a erodovat zubní smalt. Toto krátkodobé zvýšení kalorií může vést k dlouhodobému přírůstku hmotnosti. Místo toho kalorie z pevných potravin způsobují, že se lidé cítí plnější a snižují přejídání. Zánět, takže by se lidé měli snažit omezit příjem cukru. Světová zdravotnická organizace (WHO) důrazně doporučuje maximální příjem cukru menší než 10% denního příjmu energie. Kdo říká. Pro někoho, kdo jedí 2 000 kalorií za den, by maximum z cukru bylo 100 až 200.

 • dostatek spánku. Zlepšení hygieny spánku a lepší spánek může snížit riziko vzniku chronického zánětu.
 • ukončení kouření. Kouření je rizikovým faktorem mnoha chronických onemocnění, včetně chronického zánětu.
 • Po protizánětlivé stravě. Přečtěte si o potravinách, které zde snižují zánět.
 • Zachování zdravé váhy. Obezita je dalším rizikovým faktorem chronického zánětu. Přebytečná tuková tkáň může zvýšit zánětlivé faktory. Nejúčinnější strategií pro snižování chronického zánětu je úbytek hmotnosti.
 • Zkoušet doplňky. Přečtěte si o doplňcích, které by zde mohly pomoci se zánětem. U některých lidí by testování a korekce hormonálních nerovnováh mohla snížit chronický zánět.
  Změny dietního a životního stylu Přijměte nízkou glykemickou stravu Vysoký příliv na cukr na chronické zánět, riziko mrtvice, mrtvice , riziko koronárních srdečních chorob a riziko diabetu 2. typu. Soda, rafinované uhlohydráty a kukuřičný sirup s vysokým obsahem fruktózy jsou potraviny, které mohou podporovat zánět. Lidé by se měli pokusit snížit nebo eliminovat zpracované a zabalené potraviny, které mají trans -tuky ze zpracovaného rostlinného nebo semenného oleje a pečené zboží se sóji nebo kukuřičným olejem. Zelenina Tato potraviny mají vysoký obsah antioxidantů a jiných protizánětlivých sloučenin, které mohou pomoci snížit riziko chronického zánětu. Vědci prokázali souvislost mezi dietami s vysokým obsahem vláken a nižšími zánětlivými faktory, jako je TNF-alfa a interleukin-6.

  Jezte více ořechů mandle a další ořechy mohou pomoci snížit riziko kardiovaskulárních chorob a cukrovky. Kardiovaskulární onemocnění, jako je ateroskleróza, jsou prozánětlivé stavy. Diabetes je chronické zánětlivé onemocnění. Krev. Přidejte rybí olej do stravy Omega-3 mastné kyseliny pozitivně ovlivňují nižší hladiny zánětlivých faktorů v krvi, jako je protein-reaktivní protein, interleukin-6 a TNF-alfa.

  Jezte více fazolí Tyto fazole mohou mít protizánětlivé vlastnosti. /td> hořčík, vitamín D, vitamín E, zink a selenium mají protizánětlivé účinky a mohou snížit zánětlivé faktory v krvi. k dietě sezamový olej obsahuje sezamový lignany, které lidé spojují se snižujícími zánětlivými faktory a zlepšováním krevního tlaku. cvičení pravidelně Burning Calories prostřednictvím cvičení snižuje recenzeproduktu.top zánětlivé faktory, i když lidé neztratí váhu. Shrnutí

 • Podle celostátních průzkumů spotřeby potravin ve Spojených státech se množství s vysokou fruktózou kukuřičným sirupem spotřebuje z roku 1978 do roku 1998 a poté se stabilizovalo. S větší povědomí o rizicích přidaného cukru se v USA klesá. Lidé však stále konzumují příliš mnoho cukru.

  Výzkum naznačuje, že konzumace hodně cukru může vést k chronickému zánětu. Mezi další účinky konzumace příliš velkého množství cukru patří větší riziko cukrovky, kardiovaskulární onemocnění a zubní kaz.

  Další faktory mohou také způsobit zánět. Lidé, kteří jedí méně nasycené a trans -tuky, přestanou kouřit a cvičit, mohou snížit riziko chronického zánětu. Snižte své riziko kardiovaskulárních onemocnění, obezity a diabetu.

 • Obezita/hubnutí/fitness
 • Zdravotní zprávy dnes mají přísné pokyny pro získávání a čerpá pouze z recenzovaných studií, akademických výzkumných institucí a lékařských časopisů a sdružení. Vyhýbáme se používání terciárních odkazů. V každém článku propojujeme primární zdroje – včetně studií, vědeckých odkazů a statistik – a také je uveďte v sekci zdrojů v dolní části našich článků. Další informace o tom, jak zajistíme, že náš obsah je přesný a aktuální, se můžete dozvědět čtením naší redakční zásady .

  Contents