Single Blog Title

This is a single blog caption

Môžete tiež uvariť svoje obľúbené jedlo spolu;

Môžete tiež uvariť svoje obľúbené jedlo spolu;

Komunikovať svoju podporu a flexibilitu verbálne aj neverbálne je užitočné.

Prihlásiť sa, ale správať sa k nim rovnako

Je dôležité, aby ste prejavili svoju podporu, a môžete to urobiť tak, že budete pravidelne kontaktovať svojho priateľa, aby ste mu dali vedieť, že na neho myslíte, aj keď si neželá žiadnu pomoc alebo podporu. Je tiež dôležité, aby ste sa k nim správali, akoby boli tou istou osobou, pretože to môže byť viac upokojujúce, než aby mali pocit, že tí, ktorých považujú za svoj systém sociálnej podpory, s nimi zaobchádzajú inak. Hovorte aj o iných veciach ako o rakovine a pokračujte v plánovaní budúcnosti, na úroveň, ktorú je schopný váš milovaný. To im dá niečo, na čo sa môžu tešiť, a tiež im poskytne upokojujúce prostredie, ktoré je prospešné pre liečenie a zotavenie.

Učte sa

Ak sa dozviete nielen o diagnóze osoby, ale aj o jej osobnej skúsenosti, vám môže pomôcť odovzdať váš záujem a podporu niekomu s rakovinou. Často sa človek môže cítiť útechou, keď hovorí o svojich skúsenostiach alebo dokonca o nich píše. Buďte pri tom, aby ste sa dozvedeli o tom, čím prechádzajú, aj keď to bude len tým, že budete pozorne počúvať alebo si prečítať, čo majú zdieľať. Počas učenia je dôležité, aby ste im nehovorili, čo by mali robiť alebo cítiť, pretože každý človek je jedinečný. Tiež nie je užitočné podeliť sa o skúsenosti iných, ktorých poznáte s rakovinou, pokiaľ vás o to nepožiadate. Svoju podporu chcete v prvom rade odovzdať bez toho, aby ste sa museli podeliť o svoje pocity, skúsenosti, rady alebo názory.

Rozumne si vyberajte svoju slovnosť

V takých chúlostivých situáciách, ako je podpora niekoho, kto čelí diagnóze rakoviny, je dôležité voliť slová múdro. Citlivosť na emócie vášho priateľa a na to, čo prežíva, sa dá najefektívnejšie prejaviť, ak poviete veci ako:

 • Je mi ľúto, že si tým prechádzaš.
 • Záleží mi na tebe.
 • Som tu pre teba.
 • Som tu, aby som vás počúval, ak sa chcete porozprávať.
 • Ako sa cítiš/aké máš myšlienky a ako ti môžem pomôcť?.
 • Myslím na teba.
 • Posielam ti pozitívne myšlienky/energiu.

Akékoľvek dobré úmysly podporiť niekoho s rakovinou možno vykoľajiť použitím necitlivého a/alebo toxického pozitívneho jazyka, ako napríklad:

 • Presne viem, čo musíte cítiť/prechádzať.
 • Toto by ste mali urobiť.
 • Budeš v poriadku.
 • neboj sa.
 • Mysli pozitívne.
 • Ako dlho máte?

Poskytnite upokojujúcu prítomnosť

Niekedy všetko, čo musíte urobiť, je byť tam a sedieť s niekým v tichosti, aby ste prejavili svoju podporu. Slová nie sú vždy potrebné, pokiaľ nesedíte v nepríjemnom tichu. Existuje množstvo spôsobov, ako neverbálne komunikovať o svojej podpore, napríklad očným kontaktom, výrazom tela a tváre, pozorným/aktívnym počúvaním a vyhýbaním sa rozptyľovaniu pri počúvaní alebo trávení času s priateľom/milovaným. Utešujúca prítomnosť môže skutočne prejsť dlhú cestu bez toho, aby ste museli veľa verbálne komunikovať.

Potreba mentálnej, emocionálnej a sociálnej podpory pri diagnóze rakoviny sa líši od jednej osoby k druhej a môže závisieť od veku, pohlavia, úrovne vzdelania, stresu, stavu manželstva, životnej situácie osoby a duševnej pohody. Nájdite si čas na vypočutie želaní a potrieb svojej osoby a zároveň prejavte svoju podporu tam, kde ju najviac potrebujú, a budete na dobrej ceste k tomu, aby ste sa so svojou milovanou osobou porozprávali a podporili ju, ako najlepšie viete. Myslite na to, že nikto nie je dokonalý a aj v tomto období je dôležité byť na seba nenáročný. Venujte nejaký čas tomu, aby ste sa zamerali na svoju vlastnú pohodu a starostlivosť o seba, aby ste pri prejavovaní podpory dokázali ponúknuť to najlepšie ja.

Valentín je sviatok vyhradený pre zamilovaných. Tento deň môže byť skvelou príležitosťou spojiť sa so svojím partnerom a posilniť svoje puto, na rozdiel od prechádzania pohybom, pretože to je to, čo by ste mali robiť. Aby ste mali zmysluplný a výnimočný Valentín, tu je niekoľko tipov, ako sa nielen vyhnúť zraneniu partnerských citov, ale tiež pomôcť prehĺbiť vaše spojenie.

Kľúčové veci:

 • Všímavosť je skvelý spôsob, ako pomôcť prehĺbiť vaše puto a celkovú spokojnosť s partnerom, pričom sa zbavíte stresu a zostanete s ním prítomný v danom okamihu.
 • Existuje množstvo spôsobov, ako si tento Valentín s partnerom precvičiť všímavosť, ktoré sú romantické aj liečivé a nič vás nestoja.
 • Stimulácia piatich zmyslov je zábavný spôsob, ako vniesť na Valentína do vášho vzťahu romantiku aj pozornosť.

Valentín – spôsoby, ako neublížiť svojmu partnerovi:

Valentín môže na všetky páry vyvinúť určitý tlak. Existujú však spôsoby, ako môžete usporiadať zmysluplnú oslavu jedinečným spôsobom, ktorý je vhodný len pre vás dvoch. Tu diskutujeme o tom, ako sa vyhnúť zraneniu svojho partnera pri tejto špeciálnej príležitosti a prehĺbiť svoje spojenie.

Urobte z pripojenia prioritu

Život dá zabrať a aj keď tento rok pripadne Valentín na všedný deň, je dôležité si ho poznačiť do kalendára. Nastavte si pripomienku na telefóne, aby ste sa uistili, že budete chvíľu osamote so svojím partnerom. Naplánujte si so svojím partnerom rande a urobte to prioritou. Nerušte, pretože niečo prišlo s prácou a snažte sa prísť načas.

Často sú to maličkosti, ktoré robia najväčší rozdiel a vďaka ktorým sa váš partner bude cítiť výnimočne, na rozdiel od toho, aby sa cítil zranený, ak nemá pocit, že z neho robíte prioritu. Môže vám tiež pomôcť naplánovať si rande vopred, aby ste sa vyhli prípadným nešťastiam, ktoré by mohli vzniknúť pri pokusoch urobiť veci na poslednú chvíľu.

Urobte niečo premyslené

Aby ste ho ozvláštnili, nemusíte na Valentína robiť stereotypné veci. Niekedy tie najzvláštnejšie veci, ktoré môžete urobiť, sú bezplatné alebo cenovo výhodné. Namiesto toho, aby ste svojmu partnerovi jednoducho kúpili bonboniéru v tvare srdca, zamyslite sa nad tým, čo by mohol naozaj rád robiť na Valentína.

 • Páry triedy keramiky. Je to skvelá zábava a niečo iné a kreatívne, čo môžete vyskúšať so svojím partnerom;
 • Rastliny v črepníkoch. Namiesto čokolád a ruží im prineste živý darček, na ktorý sa budú môcť znova a znova pozerať;
 • Dokončite ich úlohy. Opýtajte sa, či je niečo okolo domu, čo odkladali, a urobte to za nich.

Vyhovieť ich potrebám

Skvelý spôsob, ako ukázať svojmu partnerovi, že vám na ňom záleží, a pritom zostať prítomný a všímavý, je všímať si jeho potreby a uspokojovať ich. Ak sa vám zdá, že vaše rande je vystresované alebo smutné, opýtajte sa ich, či sú v poriadku. Ak sa vám zdajú byť chladné, ponúknite im sveter alebo deku.

Kontrola s partnerom a jeho pocitmi je tiež skvelý spôsob, ako si precvičiť svoju emocionálnu inteligenciu. To tiež umožní vášmu partnerovi cítiť sa videný a bude menej pravdepodobné, že bude mať zranené pocity. Zostaňte pozorní bez udusenia. Ak je to možné, nechajte telefón v režime v lietadle a nevyvolávajte pocity žiarlivosti pozeraním sa na ostatných alebo flirtovaním s niekým iným. Venujte svojmu partnerovi plnú pozornosť.

Ukážte vďačnosť a pozitívne emócie

Snažte sa, aby bol čas osamote s partnerom čo najzvláštnejší. To znamená, že by ste mali mať pozitívne myslenie, aj keď vám dajú darček, ktorý vás príliš nezaujme. Poďakujte sa a snažte sa nájsť niečo, za čo by ste v tej chvíli mohli byť vďační, a umocnite to. Niektoré ľahko zapamätateľné frázy, ktoré môžete použiť, sú:

 • "Milujem, aký si namyslený"
 • "Ďakujem, že si si našiel čas a vybral mi niečo."
 • "Cením si, že si si dal tú námahu, aby si mi dal darček."

Zdieľanie vecí, ktoré máte radi a https://uslim-official.top/sk/ oceňujete na svojom partnerovi, je skvelý spôsob, ako prehĺbiť vaše spojenie a vyhnúť sa akýmkoľvek zraneným pocitom v tento výnimočný deň. Aby ste sa na to pripravili, mohli by ste si napísať zoznam všetkých vecí, za ktoré ste vďační, pokiaľ ide o vášho partnera. Môžete to dokonca chcieť urobiť spoločne a striedavo si navzájom čítať zoznamy.

Stlačte pauzu na čokoľvek nepríjemné

Ak existujú nejaké nevyriešené hádky alebo nezhody medzi vami a vaším partnerom, urobte spoločné a vedomé úsilie, aby ste ich zastavili. Netrávte svoj špeciálny čas spolu hádkami, pretože to skôr spôsobí vášmu partnerovi smutné alebo zranené pocity. Radšej im povedzte, že napriek veciam, ktorými ste si prešli, by ste sa chceli v tento deň sústrediť na to dobré vo vzťahu spolu.

Je to skvelý spôsob, ako si navzájom pomôcť spomenúť si na to, čo vás vôbec spojilo. Snažte sa sústrediť a oslavovať svoju lásku a spojenie celý deň. Môžete jednoducho zabudnúť, o čom bola hádka, alebo budete schopní prekonať akékoľvek prekážky a vyriešiť veci s väčšou ľahkosťou.

Spoločne stimulujte päť zmyslov

Všímavosť možno dosiahnuť stimuláciou svojich zmyslov. Môžete z toho urobiť zábavnú a romantickú aktivitu so svojím partnerom. Dá sa to naplánovať vopred, aby sa zabezpečilo, že to bude mimoriadne špeciálne.

 • Vôňa. Ak má váš partner obľúbenú vôňu, uistite sa, že ju nosíte, aby ste stimulovali jeho čuch. Esenciálne oleje môžete tiež spáliť v olejovom horáku a naplniť svoje prostredie krásnymi vôňami;
 • Zvuk. Pustite si spolu obľúbenú hudbu. Ak má váš partner obľúbený nástroj – môžete nájsť zoznam skladieb, v ktorom tento nástroj výrazne vystupuje;
 • Zrak. Oblečte si niečo, o čom viete, že váš partner považuje za krásne. Znížte osvetlenie a vytvorte náladu a atmosféru prostredníctvom zraku;
 • Ochutnajte. Mohli by ste získať širokú škálu lahodného ovocia a navzájom si zaviazať oči. Skúste kŕmiť ovocie jeden po druhom a hádajte, čo to je. Môžete tiež uvariť svoje obľúbené jedlo spolu;
 • Dotknite sa. Môžete ponúknuť svojmu partnerovi masáž alebo sa dokonca objednať na dvojitú masáž spolu v kúpeľoch.

Po strávení kvalitného osobného času so svojím partnerom si overte, ako sa cítite. Môžete to urobiť nasledujúci deň alebo po vašom rande. Možno si budete chcieť zapísať do denníka, ako sa vo vás večer cítil. Môžete si tiež stanoviť nejaké ciele pre budúcnosť vášho vzťahu a potom sa o tieto ciele podeliť pri ďalšom rande. Nájdite si čas a vynasnažte sa spojiť sa navzájom, je to skvelý spôsob, ako tento Valentín podnietiť romantiku a hlbšie puto.

Contents